Connect with us

Bitcoin

Bitcoin součástí penzijního plánu – Fidelity představuje v USA velkou novinku

Zveřejněno

bitcoin
Zdroj: Pixabay.com

Poskytovatel penzijního plánu správcovský gigant Fidelity Investments plánuje umožnit držitelům penzijních spořících účtů s označením 401(k) přímou investici do Bitcoinu (BTC).

Nový bitcoinový penzijní investiční plán, který by měl být spuštěn již v průběhu letošního roku, by měl umožnit více než 23 000 společnostem v USA, které spolupracují s Fidelity Investments, správu penzijních účtů takovým způsobem, že by jejich klientům poskytly možnost investovat i do Bitcoinu a to, aniž by museli mít otevřený účet na nějaké kryptoměnové burze. Informoval o tom The Wall Street Journal.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Následně pokud bude návrh na přidání Bitcoinu do spořicích účtů schválen zaměstnavateli, umožní střadatelům alokovat na důchod až 20% portfolia v BTC. Fidelity v této věci v současnosti jedná s několika zaměstnavateli, kteří využívají její služby, přičemž firma Microstrategy, která je největší veřejně obchodovanou společností podle počtu držených BTC, již měla s tímto plánem souhlasit. Jinak řečeno zaměstnanci Microstrategy budou spořit na důchod i v BTC.

https://twitter.com/cz_binance/status/1518894359722303488

Možnost spořit si na důchod i v Bitcoinu není úplně nová. V červnu 2021 přišli s podobnou iniciativou Coinabse a firma ForUsAll. Příchod velkého správcovského giganta Fidelity, který spravuje více než 4 biliony dolarů, však posouvá tuto myšlenku do hlavního proudu.

Dave Gray, ředitel nabídky a platforem odchodu do důchodu ve Fidelity Investments, uvedl, že s tímto plánem přišli na základě velké poptávky klientů. ,,Začali jsme evidovat rostoucí organický zájem o to, abychom nabízeli Bitcoiny a digitální aktiva v penzijním plánu. Plně očekáváme, že kryptoměny budou formovat způsob, jakým budou příští generace uvažovat o investování v krátkodobém a dlouhodobém horizontu.“

Fidelity Investments se začala Bitcoinem zabývat v roce 2018 a mimo jiné neúspěšně žádala i o schválení spotového Bitcoinu ETF. Firma ve svých dlouhodobých predikcích očekává, že cena Bitcoinu bude v následujících dekádách prudce růst na ceně.

Zdroj:cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.