Connect with us

Bitcoin

Bitcoin stoupl o 8% nad cenu $23 000. Po 73 dnech se vymanil ze zóny „extrémního strachu“

Zveřejněno

Bitcoin
Zdroj: Pixabay.com

Růst ceny BTC nad 23 000 USD, o 8% ve srovnání s předchozím dnem a o téměř 22% za týden, přispěly tomu, že Bitcoin se podle Bitcoin Fear and Greed Indexu (BFGI) po rekordních 73 dnech dostal ze zóny „extrémního strachu“.

V době psaní článku je Fear and Greed Index Bitcoinu na úrovni 31 bodů ze 100, která stále vypovídá o strachu na trhu, ale ne o extrémním, který se obvykle vyskytuje v období nejhlubší fáze bearmarketu nebo v době velkého šoku z výrazného poklesu ceny BTC ( např . v březnu 2020 po vypuknutí pandemie Covid 19).

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

V aktuálním medvědím trhu bylo období extrémního strachu specifické tím, že trvalo rekordně dlouho – až 73 dní v řadě a zároveň v něm klesla úroveň strachu jen k 6 bodům ze 100, což bylo druhé nejnižší číslo v historii indexu od 5 bodů ze 100 zaznamenaných v září 2019.

Fear and Greed Index je mezi investory populární tím, že ve většině případů velmi správně identifikuje období, kdy se do bitcoinu vyplatí investovat a kdy ne. V článku z května jsme vám přinesli detailní statistiku , která potvrzuje, že v době extrémního strachu se ve velké většině případů investice do BTC výrazně vyplatila, zatímco v době, kdy byl BTC v zóně obrovské chamtivosti ve velké většině případů šlo o správný čas na jeho prodej.

Sentiment investorů se začal otáčet minulý týden, k čemuž částečně přispělo i posilování na akciovém trhu. Včera se například kromě bitcoinu dařilo i technologickému indexu Nasdaq , což naznačuje, že mezi kryptoměnami a akciovými trhy, zejména americkými indexy S&P500 a Nasdaq , stále existuje poměrně zjevná korelace.

Predikovat cenu BTC z krátkodobého hlediska je mimořádně náročné až nemožné, protože jde o mimořádně volatilní aktivum. V tomto období je BTC pod tlakem nejen běžného medvědího trhu (s odvoláním na cykly BTC z minulosti), ale také globálních vlivů, které znepokojují všechny obchodníky – jde zejména o inflaci, problémy s dodavatelskými řetězci, válku na Ukrajině či pandemii Covid 19. Tyto faktory tlačí centrální banky k utahování opasků a vytvářejí pravděpodobnost příchodu globální recese, přičemž BTC zatím nenaznačuje, že je ve 13 letech připraven převzít na sebe roli protiinflačního hedge, přestože z dlouhodobého hlediska má k tomu výborné předpoklady.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.