Connect with us

Bitcoin

Bitcoin vlastní 6% amerických investorů, tvrdí nový průzkum

Zveřejněno

Bitcoin
Pixabay.com

Průzkum analytické společnosti Gallup naznačuje výrazný růst oblíbenosti Bitcoinu mezi mladými americkými investory, zvláště mezi muži.

Podle průzkumu Gallup Investor optimism, který definoval amerických investory jako dospělé lidi, kteří investovali do akcií, dluhopisů nebo podílových fondů více než 10 000 amerických dolarů, od roku 2018 mezi nimi výrazně stoupl počet těch, kteří investovali do Bitcoinu.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Průzkum, který se realizoval mezi 22. červnem a 29. červnem 2021 zjistil, že ze vzorku 1037 respondentů spadajících do výše zmíněné definice, vlastní Bitcoin 6% dotázaných lidí, což je nárůst o čtyři procenta oproti roku 2018.

Bitcoin je jednoznačně populárnější mezi mladšími investory do 50 let, z nichž přiznalo investici do této kryptoměny 13 procent dotazovaných. Nad 50 let figuroval Bitcoin v investičním portfoliu pouze mezi třemi procenty. Populárnější je zároveň u mužů, z nichž investovalo do BTC 11% respondentů, zatímco z žen pouze 3%.

Z průzkumu také vyplývá, že 55% mužů nadále nemá žádný zájem o koupi Bitcoinu, zatímco u žen toto číslo představuje 61%. Jde však o mírný procentuální pokles ve srovnání s výsledky z roku 2018.

Popularita BTC mezi mladými však roste, což potvrzuje údaj o jejich názoru na Bitcoin ve věkové kategorii od 18 do 49 let. Zatímco v roce 2018 odpovědělo skepticky ohledně Bitcoinu 56% dotazovaných z této věkové skupiny, v současnosti nevidí v BTC smysl pouze 38%.

Stouplo také samotné povědomí o kryptoměnách. V roce 2018 přiznalo znalosti o nich 48% dotazovaných z kategorie do 49 let, dnes je to již 62%.

Pokud jde o obavy z investice do Bitcoinu, BTC jako velmi rizikový označilo v roce 2018 až 75% investorů. V současnosti to je už „jen“ 60%. Za nejméně rizikový ho z pohledu investice vnímají mladší investoři ve věku 18-49 let, kteří uvedli tuto možnost v 47% případech.

zdroj: decrypt.co

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.