Connect with us

Bitcoin

Bitcoin začal rok 2020 bezpečněji, než kdykoliv předtím

Zveřejněno

Ťažba mining bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Čím je hashrate Bitcoinu vyšší, tím je větší bezpečnost celé sítě z pohledu odolnosti vůči takzvanému 51% útoku. No a Bitcoin začal rok 2020 z tohoto pohledu výborně – vytvořil nový rekord, což znamená, že aktuálně je nejbezpečnější v historii.

Alespoň tak to tvrdí dva respektované zdroje zabývající se výpočtem průměrných hodnot hashrate – Blockchain.com a Coin Dance. Oba zdroje potvrdily, že 1. ledna vytvořil hashrate BTC nový rekord.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Hashrate vyjadřuje výpočetní sílu, která je potřebná na vytěžení nového bloku. Skutečnost, že hashrate roste, je podle odborníků důkazem toho, že cena bitcoinu půjde v nejbližších měsících či letech nahoru. Čím více úsilí a energie totiž investují mineři do těžby BTC, tím jsou jejich náklady vyšší. Aby byly rentabilní, musí se spoléhat na to, že cena vytěžené komodity bude růst.

Graf: Růst Hashrate Bitcoinu v průběhu posledního roku

Hashrate Bitcoinu rostl prakticky po celý rok 2019 s výjimkou krátkého období ve třetím čtvrtletí. Během předchozích 12 měsíců vytvořil několik nových rekordů.

Ten nejnovější je datován k 1. lednu 2020, tedy roku, v němž nás čeká dlouho očekávaný halving, zaznamenal hodnotu 119 kvintilion algoritmů HASHŮ za sekundu podle Blockchain.com a až 143 kvintilion h / s dle CoinDance.

Míra Hashrate se ve skutečnosti nedá měřit v reálném vyjádření. Zjišťuje se pouze na základě analýz v nedávné aktivitě bitcoinového blockchainu. I proto různé zdroje uvádějí odlišná čísla.

zdroj: cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.