Connect with us

Bitcoin

Bitcoin zaznamenal rekordní vychýlení od Stock-to-Flow modelu

Zveřejněno

Polygon
Polygon

Bitcoin je v současnosti nejdále od své predikované ceny podle Stock-to-Flow modelu (S2F). Poměr BTC/USD se odchýlil od plánovaného růstu do takové míry, jako nikdy předtím.

Model, který se těšil velké popularitě až do posledního historického maxima Bitcoinu (BTC) v listopadu 2021, využívá snižování množství BTC ve vytěženém bloku na polovinu jako ústřední prvek při vykreslování růstu cen v průběhu let.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

S2F však zaznamenává i výrazné cenové odchylky, a to nejen nahoru. Vzhledem k současné situaci na trhu predikuje cenu, která je mnohem vyšší než aktuální cena BTC.

Podle S2F by se měl BTC 19. listopadu obchodovat za něco přes 72 000 USD. Nejvyšší odchylku však zaznamenal po pádu burzy FTX 10. listopadu.

Korelácia ceny BTC so Stock-to-Flow modelom

„Cena BTC aktuálně zabloudila nejdále pod hranici S2F než kdykoliv předtím,“ napsal její tvůrce Philip Swift ve svém příspěvku na Twitteru. „V současnosti je rozptyl -1,26 v porovnání s předchozím historickým minimem -1,21 v roce 2011,“ dodal.

Přesto PlanB, analytik a tvůrce S2F modelu, zůstává klidný, pokud jde o jeho užitečnost. „Vypadá to jako konec světa, ale FTX bude pravděpodobně jen malý krůček z dlouhodobého hlediska,“ argumentoval ve svém vlastním tweetu.

Na analytika PlanB dopadají stále větší obvinění týkající se modelu, včetně tvrzení, že jeho základ je podvodný.

V reakci na zvyšující se odchylku mezi cílovou a spotovou cenou BTC tvrdil, že model S2F je stále platný a mnohem užitečnější než kterýkoli jiný nástroj pro predikování ceny BTC.

Zdroj:cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.