Connect with us

Analýzy

Bitcoinoví investoři podle nástroje SOPR realizují největší ztráty od března 2020!

Zveřejněno

trading
Zdroj: Unsplash.com

Onchain analýza Glassnode odhalila, že ti, kteří v předchozích dnech prodávali bitcoiny (BTC), realizovali největší celkové ztráty od března 2020. Vyplývá to z metriky SOPR.

  • Analytický nástroj SOPR (Spent Output Profit Ratio) vyjadřuje poměr mezi prodejní a zaplacenou cenou každého jednoho bitcoinu. Když se hodnota nachází nad úrovní 1, znamená to, že celému trhu se daří v průměru prodávat bitcoiny v zisku. Naopak když je pod ní, „trh prodává ve ztrátě“, rozuměj většina bitcoinů přesunutých v daném čase skrze onchain transakci byla dříve akumulována (na daných peněženkách, ze kterých odešla) v době, kdy byla cena BTC vyšší, než je v daném okamžiku.
  • Při současném pohledu na SOPR vidíme, že jeho hodnota je na dvouletých minimech a hluboko pod úrovní 1, což znamená, že většina trhu přesouvala/prodávala bitcoiny ve výrazných ztrátách.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.
  • Pohled na indikátor SOPR patří mezi oblíbené analytické nástroje, neboť úroveň 1 častokrát působí jako rezistence, kterou se nedaří překonat. Jinak řečeno pokud by indikátor překročil tuto úroveň a dařilo by se mu nad úrovní 1 zůstat a využívat ji jako „support“, mohl by to být náznak oživení trhu a potenciálního začátku nového bullrunu.
  • Na grafu výše je však vidět, že předchozí pokus o překonání úrovně 1 nevyšel a v současnosti se indikátor nachází při 7-denním klouzavém průměru na úrovni 0,9847
  • SOPR tak nízko jako v současnosti, resp. ještě níže, byl jen v březnu 2020 a koncem roku 2018, kdy bylo na úrovních 0,9486 resp. 0,9416 – v obou případech šlo o dno předešlých medvědích trhů

  • Dalším zajímavým onchain údajem je rostoucí počet bitcoinů (BTC) na adresách, které drží alespoň 0,1 BTC. Počet peněženek držících takovou hodnotu překročil 4 miliony, což však není překvapující pro rekordní odlivy bitocinů z burz kvůli kauze FTX a obavám investorů z držení kryptoměn na burzách

Zdroj: Glassnode, cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.