Connect with us

Bitcoin

Bitcoinoví milionáři se stěhují do Portorika za nižšími daněmi a životem na ostrově

Zveřejněno

Portoriko
Pixabay.com

Bitcoineři neustále hledají výhodná místa pro jejich podnikání. A pokud jim některý stát nabídne daňové úlevy, navíc s exotickým životním stylem na tropických ostrovech, není se čemu divit, že takové místo přiláká jejich pozornost. Jedním z těchto míst je v současnosti právě Portoriko. Jak se komunita rozrůstá, přitahuje stále více lidí ze zahraničí. Ne všichni jsou však s tímto vývojem spokojeni, tedy především místní obyvatelé.

Výhody kryptoměn v Portoriku

Příkladů, které demonstrují, jaký je o Portoriko ze strany kryptoinvestorů zájem, můžeme vidět celou řadu. Například v březnu 2021 se David Johnston rozhodl přestěhovat do tehdy již globálně uznávaného krypto výhodného státu v Portoriku. 36letý Bitcoinový podnikatel a investor do něj přemístil svou rodinu i společnost. Tvrdí, že přesídlení z Austinu pro něj bylo jasnou volbou. Jaké uvádí hlavní důvody?

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Portoriko má celoroční tropické prostředí s krásnými plážemi. Kromě toho má také zákony šetrné ke kryptoměnám. Nabízí významné daňové pobídky pro jednotlivce, kteří stráví na ostrově každý rok alespoň 183 dní. Portoriko proto zaujalo místo severozápadního Pacifiku jako nová žádaná destinace pro kryptoinvestory.

Informátorka na Facebooku ze San Francisca, Frances Haugenová, uvedla, že investovala do kryptoměn „ve správný čas“. Poté se loni přestěhovala do Portorika, aby byla blíže svým „krypto kamarádům“ na ostrově.

Logan Paul, kontroverzní youtuber a NFT investor, tam založil své sídlo. Brock Pierce, herec známý díky své dětské roli ve filmu Šampióni, který se v roce 2020 stal nezávislým prezidentským kandidátem, si také založil obchod v Portoriku.

Lákadlem ostrova pro mnohé je Zákon 60. Legislativa poskytuje způsobilým občanům výrazné snížení daní. Kromě toho si na americkém území zřídila obchod kryptoměnová a blockchainová firma s názvem Redwood City Ventures.

Ve Spojených státech investoři platí až 37 % krátkodobých kapitálových zisků a 20 % dlouhodobých zisků. To platí pro kryptoměny a další aktiva držená déle než rok. Někteří jednotlivci podle Zákona 60 o individuálních investorech mohou platit nulové daně, pokud splňují konkrétní kvalifikaci. To je výhodné zejména pro podnikatele a obchodníky s kryptoměnami.

Majitelé podniků, kteří se rozhodnou založit svůj provoz na ostrově, mají několik daňových výhod. Společnosti se sídlem v USA podléhají 21% dani z příjmu právnických osob a státní dani, která se různí. Pokud firma prodává své služby mimo Portoriko, do Spojených států nebo kamkoli jinam, je jí účtována sazba daně z příjmu právnických osob ve výši 4 %.

Dvě strany: investoři do kryptoměn a místní

Během posledních několika let měla velká část území státu smůlu: zemětřesení, hurikány, mnohaletý bankrot a celosvětová pandemie. Vláda si tak nyní konečně může trochu oddechnout, protože investoři se momentálně do státu hrnou nebývalou rychlostí. Kryptokomunita vytvořila systém, který ho udržuje nad vodou a motivuje jej.

Navzdory prosperující ekonomice nejsou všichni obyvatelé tak nadšeni. Naopak jsou nešťastní, že nesplňují podmínky pro osvobození od daně z kapitálových výnosů, ze kterého mají prospěch lidé, kteří nepocházejí z Portorika.

Probíhá také debata o tom, zda daňové úlevy dosáhnou cíle, který vláda zamýšlela. Ten mimo jiné zahrnuje vytváření pracovních míst a vkládání více peněz do místní ekonomiky.

Pro kryptoinvestory je však Portoriko v současnosti jedním z nejlákavějších míst, kam se mohou uchýlit. Dá se tedy předpokládat, že pokud jim místní vláda zůstane nakloněna, trend bude i nadále pokračovat.

Zdroj: cnbc.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.