Connect with us

Bitcoin

Bitconeři zuřili. YouTube zrušil populární kanál Anthonyho Pompliana

Zveřejněno

YouTube
Zdroj: Pexels.com

YouTube má prakticky absolutní moc nad jakýmkoliv obsahem, který se objeví na jeho platformě. Nejnověji se o tom přesvědčil známý propagátor Bitcoinu Anthony „Pomp“ Pompliano, kterému znenadání zrušil celý kanál.

Anthony Pompliano, který je zakladatelem firmy Morgan Creek Digital a hostitelem „The Pomp“ podcastu, měl v době zrušení kanálu přes 251 000 odběratelů. Nejhorší na celé věci je to, že prakticky ani nezná konkrétní důvod, proč mu YouTube kanál odstranil.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

„Pomp“ na Twitteru vysvětlil, že nejprve dostal od YouTube upozornění, že jeho rozhovor s PlanB byl škodlivý a nebezpečný. Video se následně stalo na dvě hodiny nepřístupné. ,,K tomu uvedli, že dostaneme sankci,“ vysvětloval. ,,Následně jsem však dostal druhý email s tím, že kanál bude o několik sekund odstraněn.“

Pompliano upozornil, že zrušení kanálu přišlo bez předešlých varování. Většinou je běžné, že YouTube nejprve tvůrce upozorní, že šíří špatný obsah a platforma postupuje systematicky. Někdy smaže pouze konkrétní video, pošle upozornění nebo zastaví možnost uploadu dalších videí na nějakou dobu. V případě Anthonyho Pompliana se nic takového neudálo. Ačkoli předtím neměl od YouTube žádné varování, kanál byl okamžitě zrušen.

YouTube proto musel usoudit, že obsah, který Pompliano sdílí, spadá do kategorie „závažného zneužívání“, respektive, že obsah je plný nenávistných projevů, obtěžování nebo odcizení identity. Toto jsou totiž body, u nichž si platforma vyhrazuje právo na okamžité vymazání kanálu.

Mohl však obsah Pompliana spadat do této definice? Kryptokomunita zatím žádný příklad porušení těchto pravidel v obsahu Pompliana nenašla. Z tohoto důvodu se bouří a domnívá se, že cílem YouTube je cenzura populárních kanálů, které vzdělávají o Bitcoinu. Ten však není násilný ani nebezpečný.

Na stranu Pompliana se mezitím přidalo množství známých osobností. Krok YouTube dokonce odsoudila i senátorka Cynthia Lummisová, která nedávno přiznala, že má zainvestováno do Bitcoinu.

Mnozí včetně Pompliana mají naději, že YouTube jeho kanál opět obnoví (aktualizace: už se tak stalo) a že bude celá kauza vysvětlena jako omyl. Nestalo by se to poprvé, ale zřejmě ani ne naposledy. Samotný Pompliano poděkoval skrz Twitter za masivní podporu komunity. Jen na této sociální síti má totiž přes milion skladovatelů. Rizika cenzury si však dobře uvědomuje, když sám poznamenal, že ne každý bitcoinový influencer má to štěstí, že v podobných případech má takové široké spektrum podporovatelů, kteří mu dokáží pomoci.

https://twitter.com/APompliano/status/1447732120907132931

Aktualizace: YouTube kanál v noci obnovil

Ze strany YouTube nakonec šlo zřejmě o omyl. Pompliano totiž v noci informoval, že kanál byl obnoven, ale bez jakéhokoliv dalšího vysvětlení ze strany této populární sociální platformy. „The Pomp“ na Twitteru následně sdílel link na video, které bylo podle YouTube problémové. Pokuste se sami zjistit, zda v něm opravdu zazní něco, co může být vnímáno jako kontroverzní či nebezpečné.

Zdroje: cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.