Connect with us

Bitcoin

BitMEX Research: Kdo pracuje na Bitcoinu a kdo to financuje?

Zveřejněno

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

BitMEX Research jako výzkumné oddělení burzy BitMEX zveřejnilo výsledky studie, která se týkala toho, kdo aktuálně nejvýraznějším způsobem financuje budování open source softwaru pro Bitcoin (BTC).

Podle zprávy, která byla publikována 28. března, jsou lídry v této oblasti blockhainové společnosti Blockstream a Lightning Labs. Největším finančním podporovatelem vývoje Bitcoin Core je zas Chaincode Labs.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

,,Dospěli jsme k závěru, že situace je zdravější než v minulosti, pokud jde o dostupnost financí, transparentnost a také stupeň rozdělení mezi finančními podporovateli,“ uvádí se ve studii.

BitMEX Research využil veřejně dostupné informace a údaje získané od zúčastněných jednotlivců, aby vytvořily co nejkomplexnější obraz financování vývoji Bitcoinu a jeho open source.

Blockstream a Lightning Labs zaměstnávají 8 developerů a Square Crypto, za kterým stojí šéf Twitteru Jack Dorsey, sedm. Iniciativa Digital Currency Initiative (DCI) má 6 developerů podobně jako Chaincode a Purse.

BitMEX Research se zaměřil i na činnosti Bitcoin Core ve snaze identifikovat hlavní přispěvatele a určit zdroj jejich financování. Tyto údaje ukazují, že 11 z 33 nejaktivnějších Bitcoin Core vývojářů je nezávislých. Sedm je placených Chaincode a tři firmou Blockstream.

GRAF: TOP 33 Bitcoin Core developerů a zdroj jejich financování:

zdroj: cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.