Connect with us

Bitcoin

Blockchain Bitcoinu dosáhl významného milníku 700 000. bloku

Zveřejněno

Blockchain
Pixabay.com

Bitcoinová blockchainová síť za poslední dva roky přidala 100 000 bloků. Těžaři zůstávají aktivní i přes několik stížností ohledně dopadů těžby na životní prostředí.

89 % nabídky Bitcoinu již vytěženo

Blockchainová síť dosáhla v minulém týdnu 11. září významného milníku. Minulou sobotu vyrobil Bitcoin, největší kryptosíť na světě, 700 000. blok, který zpracoval téměř 1 276 transakcí.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Uživatelé kryptoměn na Twitteru upozornili na poslední milník Bitcoinu tím, že citovali jednoho z Bitcoinových průkopníků a proslulého kryptografa Hala Finneyho, o kterém se věřilo, že je hlavním kandidátem na pseudonymního tvůrce samotného Bitcoinu – Satoshi Nakamota. Finney však zemřel na amyotrofickou laterální sklerózu, neboli ALS, v roce 2014.

https://twitter.com/DocumentingBTC/status/1436694374046478338

Jak blockchain Bitcoinu stále přidává další a další bloky, celkový počet Bitcoinu v oběhu se zvyšuje. Celková nabídka Bitcoinu v oběhu nyní činí 18 815 006. To je téměř 89 % z maximální nabídky Bitcoinu ve výši 21 milionů.

Vzrůstající náročnost těžby

Každé dva roky přidává blockchain Bitcoinu do sítě 100 000 bloků. Tato míra se časem určitě sníží, protože tvorba zbývajících bloků bude stále složitější. Obtížnost bude stoupat díky vlastnímu Proof-of-Work (PoW) algoritmu blockchainu Bitcoinu, který tuto obtížnost těžby neustále upravuje.

V průměru jsou nové bloky do Bitcoinové sítě přidávány každých deset minut. Při současném tempu tedy dojde ke konečnému vytěžení bloků Bitcoinu do roku 2140.

Nejnovější vývoj přichází v době, kdy Bitcoinová síť čelí několika útokům kvůli obavám o životní prostředí. Začátkem tohoto roku dokonce miliardáři jako Elon Musk kritizovali Bitcoin za vysokou spotřebu energie.

Mohli jsme sledovat, jak Čína zcela zakázala těžbu Bitcoinu, což vedlo k masivnímu přesunu těžařů Bitcoinu do zámořských lokalit. Výsledkem je, že velká část odvětví přešla na řešení zelené těžby.

Několik těžařů Bitcoinu v Severní Americe nyní přijímá řešení pro obnovitelnou energii, což můžeme považovat teprve za začátek dlouhodobého posunu v těžebním odvětví Bitcoinu.

Bitcoinové velryby se přidávají

Během uplynulého týdne se Bitcoin (BTC) po silném růstu v srpnu nadále obchodoval pod tlakem. Momentálně se Bitcoin pohybuje kolem úrovně $45 000. Měsíc září se tak zdá být podle historického vývoje znovu typickým obdobím slabého výkonu celého krypto prostoru.

Kryptoanalytik Ali Martinez s odvoláním na údaje ze Santimentu poznamenal, že Bitcoinové velryby do konce týdne přidaly 50 000 BTC.

https://twitter.com/ali_charts/status/1437026325232070659

Glassnode navíc ukazuje některé zajímavé trendy mezi krátkodobými a dlouhodobými držiteli. Za posledních pět měsíců bylo vynaloženo téměř 17 % nabídky Bitcoinu při návratu k ziskům z nedávného cenového růstu.

Dlouhodobí držitelé (LTH) navíc v současné době drží 80 % nabídky Bitcoinu, což bylo naposledy k vidění v říjnu 2020. Poskytovatel dat dále dodává:

„Toto naznačuje, že mnoho coinů během nedávné konsolidace změnilo majitele v rozmezí $29 až $40 tisíc. Také to naznačuje, že $BTC nakoupený v Q1 až Q2 2021 zůstává pevně držen, přičemž investoři nejsou otřeseni ani 50%+ pádem. Všimněte si, že některé z těchto coinů jsou pravděpodobně v držení GBTC a dalších správců“.

Institucionální zájem o Bitcoin stále zůstává na vrcholu. CIO Blackrocku Rick Rieder nedávno odhalil, že sám vlastní malou část Bitcoinu.

Zdroj: 1. cointelegraph.com, 2. coinpage.com, 3. financialexpress.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.