Connect with us

Ethereum

Blockchain může vyřešit problémy Facebooku a Twitteru s moderováním obsahu

Zveřejněno

facebook
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Spoluzakladatel projektu Aragon Luis Cuende v rozhovoru pro Cointelegraph konstatoval, že technologie, na níž pracují, by mohla mít obrovský přínos pro sociální sítě jako jsou Facebook a Twitter, které zápasí s tím, jakým způsobem mají „regulovat“ uživatelský obsah na těchto platformách.

Fakenews či dezinformace patří mezi nejčastější neduhy na sociálních sítích. Bohužel společnost se neumí shodnout na tom, do jaké míry je mazání těchto příspěvků správně. Zatímco jedna strana tvrdí, že jde o tvrdou cenzuru, která je nepřípustná, druhá obhajuje mazání těchto příspěvků tím, že jsou nebezpečné a proto by neměly existovat. Dokud však bude finální rozhodnutí, co s takovými zprávami dělat výhradně na samotném správci sítě, tedy na Facebooku či Twitteru, problém to bude stále aktuální a jedna ze stran bude nadále nespokojená.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Projekt Aragon však mezitím pracuje na technologickém balíku pro decentralizované autonomní organizace (DAO), který je již nyní využívaný v různých DeFi projektech včetně Aave, Curve a mStable a má potenciál i u sociálních sítí. Jde hlavně o jeho koncept tzv. „Virtuálního soudu“, v jehož rámci musí účastníci soudu vložit určité množství kryptoměn jako formu zálohy a následně se podrobit rozhodnutí decentralizovaných porotců.

Stejně jako v případě běžného soudního systému, strana která prohraje má možnost odvolat se na vyšší soud, což je v případě Aragon soud s více porotci. Možností je dokonce obrácení se na „nejvyšší soud“, kde o řešení sporu rozhoduje celá decentralizovaná síť. Je třeba však poznamenat, že jde zatím jen o koncept, respektive beta verzi, v jejímž rámci si účastníci sporů dokázali mezi sebou vyrozumět jen několik základních případů.

Spoluzakladatel projektu Luis Cuende je však přesvědčen, že moderování příspěvků na sociálních sítích za pomoci této technologie, by v budoucnu mohlo mít obrovský přínos. Zatímco v současnosti přímý zásah ze strany Twitteru či Facebooku je vnímán značnou částí lidí jako cenzura, kdyby rozhodovala o osudu takových zpráv decentralizovaným způsobem komunita, celý proces by působil „umírněnější.“

,,Myslím, že o cenzuru se jedná tehdy, když pravidla definuje jen jedna strana. Moderování je tehdy, když existuje konsenzus o pravidlech. Takže pokud by se Twitter nebo Facebook ve skutečnosti řídili způsobem, který by byl pro všechny spravedlivý, mohli bychom kolektivně rozhodovat o tom, co dělat a co ne, abychom se posunuli vpřed. A to se dá implementovat už dnes. Ta technologie tady je …“

Cloudu prozradil, že se šéfem Twitteru Jackem Dorseym, který je známým fanouškem Bitcoinu, o této možnosti ještě nemluvil, ale plánuje tak učinit v dohledné době. Cesta takové technologie k Twitteru je zdá se schůdnější než k Facebooku, jelikož Jack Dorsey sám v minulosti přiznal, že by chtěl, aby se z této platformy stala v budoucnu decentralizovaná sociální síť. Zároveň však není známo, že by Dorsey inklinoval k jiné kryptoměně, než k Bitcoinu.

zdroj: cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.