Connect with us

Bitcoin

Bohatí mají zájem o kryptoměny – podle průzkumu až 71% vlastní nějaké krypto

Zveřejněno

prieskum
Zdroj: Pexels.com

Z průzkumu, který si dala vypracovat technologická konzultační společnost Capgemini, vyplývá, že kryptoměny jsou oblíbenou součástí investičního portfolia mnoha jednotlivců s vysokým čistým majetkem (HNWI).

Ze závěrů studií, které byly publikovány 14. června v rámci „Zprávy o světovém bohatství za rok 2022“ (World Wealth Report), vyplývá, že kryptoměny byly součástí portfolia u 71 % vysoce solventních investorů.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Průzkumu se zúčastnilo dohromady 2973 globálních jednotlivců s vysokým majetkem, přičemž 54% z nich uvedlo jako pásmo jejich bohatství rozsah od 1 do 30 milionů dolarů a 46% nad 30 milionů dolarů. Průzkum se jich ptal na jejich investiční preference včetně vznikající třídy aktiv, jako jsou kryptoměny, NFT či produkty spojené s metaversem.

Největší zájem mají mladí

Největší zájem o kryptoměny byl u respondentů ve věku do 40 let – až 9 z 10 odpovědělo kladně, když se jich zeptali, zda vlastní nějaké kryptoměny, přičemž mnozí uvedli, že kryptoměny jsou jejich oblíbenou investicí a velmi žádané jsou u nich i kryptoměnové ETF a produkty spojené s metaverse.

Je však třeba zdůraznit, že ačkoli jsou kryptoměny do nemalé míry součástí investičních portfolií „boháčů“, nehrávají v nich primární roli. Zastoupení mají totiž v průměru jen u 14% z celkového investičního koláče, což ve zkratce znamená, že kryptoměny vlastní, ale většinu majetku mají v jiných investicích, kam patří například komodity, hedgeové fondy, cizí měny či private equity.

Správci aktiv se musí mít na pozoru

Z průzkumu na druhou vyplývá, že společnosti specializující se na správu majetku musí zvýšit své zaměření na kryptoměny, aby dokázaly být konkurence schopné a pokrýt poptávku solventních investorů i po tomto druhu aktiv. V opačném případě totiž mohou přejít ke konkurenci, která jim dokáže tyto služby zajistit, rozhodnou-li se investovat do kryptoměn přímo bez jejich asistence.

Firmami, které zdá se již tento trend pochopily, jsou například Wall Street investiční banka Morgan Stanley, která již umožňuje solventním investorům s majetkem více než 2 miliony dolarů dělat expozice do BTC přímo přes tuto banku, případně Wells Fargo nebo švýcarská pobočka BBVA.

Zdroj:cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.