Connect with us

Kryptoměny

Bude muset „kryptoměnový“ spor mezi SEC a CFTC vyřešit americký Kongres?

Zveřejněno

kongres USA
Zdroj: Pexels.com

Ve Spojených státech amerických se dva největší regulační orgány Americká komise pro cenné papíry a burzu (SEC) a Americká komise pro komoditní futures (CFTC) už léta neumí shodnout na tom, kdo by měl být primárním regulátorem pro kryptoměny.

Problémy začaly již v roce 2014, kdy CFTC poprvé uplatnila svůj nárok na regulace virtuálních měn. Zopakovalo se to i v případě z roku 2018, kdy CFTC konstatovala, že má pravomoc stíhat zločince využívající kryptoměny v rámci různých předem plánovaných podvodů. Háček je v tom, že ve stejném období SEC souběžně řešila několik kauz kryptosektoru a rozběhla několik vyšetřování spojených s nimi.

Ani v roce 2022 stále nepanuje mezi SEC a CFTC shoda v tom, kdo je hlavním regulátorem pro kryptoměny a proto začíná převládat názor, že tento problém bude muset vyřešit Americký kongres, jelikož SEC a CFTC společnou řeč pravděpodobně nenajdou.

Do Kongresu nyní přichází další návrh zákona, tentokrát z dílny senátorů Debbie Stabenowé a Johna Boozmana (zástupci Michiganu a Arkansasu) s názvem Digital Commodities Consumer Protection Act of 2022 (DCCPA), jehož hlavní náplní je definovat Bitcoin a Ethereum coby digitální komodity a to by znamenalo, že budou spadat pod dohled Americké komise pro komoditní futures (CFTC).

S tím však nesouhlasí šéf SEC Gary Gensler, který několikrát uvedl, že jediná kryptoměna, která je komoditou, je Bitcoin. Z toho vyplývá, že Ethereum a ostatní digitální aktiva považuje za cenné papíry a tedy aktiva, která má regulovat právě jeho komise (SEC).

Šance na schválení je velmi malá

Pokud jde o budoucnost zákona DCCPA, podle týmu Cynthie Lummisové, která s Kristen Gilbrandovou představila před létem komplexní návrh pro regulaci kryptoměn v USA, je šance na jeho schválení v roce 2022 minimální. Změnit by se to prý mohlo jen v případě, že by došlo ke kolapsu jedné z velkých kryptoměnových burz v USA, což by přinutilo zákonodárce upřít na kryptosektor větší pozornost. Jinak řečeno toto téma je sice v kryptosektoru velmi důležité, ale z pohledu globální americké politiky stále jen okrajové.

Zdroj:cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.