Connect with us

Ethereum

Budou NFT považovány za cenné papíry? Insider trading na OpenSea tomu může „pomoci“

Zveřejněno

NFT
Zdroj: unsplash.com

Bývalá pracovnice Americké komise pro cenné papíry a burzu (SEC) uvedla, že insider trading na nejznámějším NFT tržišti na světě OpenSea může vést k tomu, že nezaměnitelné tokeny (NFT) budou vnímány z pohledu zákona jako cenné papíry.

Ve středu započal ostře sledovaný soudní spor spojený s NFT, v němž prokurátor na Manhattanu obvinil bývalého produktového manažera online NFT tržiště OpenSea Nathaniela Chastiana z obchodování s využitím důvěrných informací. Zajímavé přitom je, že až do tohoto momentu se fráze „obchodování na základě důvěrných informací” v souvislosti s kryptoměnami nepoužívala a obvykle se vztahovala na důvěrné obchodování s cennými papíry.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Alma Angotti, která pracovala pro SEC a také pro Ministerstvo financí či Úřad pro regulaci finančního průmyslu se nyní v rozhovoru pro portál TechCrunch vyjádřila k této kauze, přičemž naznačila, že spor může vést ke klasifikaci NFT tokenů jako cenných papírů: ,,Velmi jednoduše mohou být cennými papíry podle Howeyho testu – pokud kupujete část NFT a doufáte, že cena stoupne, abyste na tom vydělali, není to od nich příliš odlišné.“

Howeyho test se považuje za nástroj k určení, zda se transakce klasifikuje jako investiční smlouva nebo cenný papír, který podléhá zveřejnění a registraci. Investiční smlouva resp. cenný papír existuje, pokud investice vede k očekávání zisku z úsilí jiných.

Chastian zneužil interní informace OpenSea

Případ týkající se Nathaniela Chastiana hovoří o tom, že obviněný použil anonymní horké peněženky a účty na samotné platformě OpenSea na nákup 45 NFT během několika měsíců, o kterých předem věděl, že budou uvedeny na úvodní tedy domovské stránce této platformy. Následně když se tak stalo (díky uvedení na úvodní stránce jejich popularita stoupla) je prodal s výrazným ziskem.

,,Zneužití důvěrných informací vašeho zaměstnavatele je podvod a jakmile přesunete výnosy z tohoto podvodu přes peněžní systém, jde o praní špinavých peněz,” doplnila ke kauze Alma Angotti, která v současnosti pracuje v poradenské firmě Guidehouse.

Pokud jde o budoucnost NFT tokenů, kdyby byly z pohledu regulátorů vnímány jako cenné papíry znamenalo by to, že v praxi existují nelegálně, protože cenné papíry mají být předem registrovány u SEC. Obdobná kauza se aktuálně řeší v rámci soudního sporu mezi SEC a firmou Ripple, která podle SEC od roku 2013 prodávala neregistrované cenné papíry v podobě kryptoměny XRP.

Zdroj:cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.