Connect with us

Bitcoin

Buffett doporučuje mladým investorům DCA model. Funguje i u Bitcoinu

Zveřejněno

Warren Buffet o Bitcoin
Warren Buffet o Bitcoin

Warren Buffett doporučil mladým investorům, aby při investování do akciového trhu zvolili strategii dollar-cost average (DCA), při které dokáží nejlépe průměrovat nákupní cenu a dostat se tak z dlouhodobého hlediska k nejlepším ziskům.

Warren Buffett známý také jako Věštec z Omahy je považován za nejlepšího investora všech dob pokud jde o tzv. hodnotové investování. Jeho firma Berkshire Hathaway je symbolem dlouhodobého úspěchu a v portfoliu mnohých dlouhodobých investorů figuruje na předních příčkách.

Model DCA, na který Buffett upozorňuje, spočívá ve strategii pravidelného nakupování vytipovaného aktiva za stejnou částku. Například pokud máte k dispozici na jeden rok na investice částku 1200 eur, rozložíte si ji tak, abyste ve stejný den jednou za měsíc (například vždy první den v měsíci) nakoupili vytipované aktivum za 100 dolarů.

Warren Buffett doporučuje tuto strategii zejména v souvislosti s akciemi – například s indexem S & P500, který je dlouhodobým ukazatelem výkonnosti amerického akciového trhu. Do tohoto indexu se dá investovat skrz několik ETFs.

Portál Cointelegraph však upozornil, že DCA model je snadno použitelný i na Bitcoin a historie naznačuje, že dokonce může být ještě úspěšnější.

Například pokud byste investovali do Bitcoinu od ledna 2014 každý měsíc 100 dolarů, celkově byste k aktuálnímu dni investovali 35 700 dolarů. Váš výnos by představoval 1648%, respektive 589 000 dolarů.

Důkazem, že tato strategie je úspěšná, byl i příklad ze 6. srpna, kdy stál Bitcoin 11 740 dolarů. CoinMetrics v ten den upozornil, že ačkoli je Bitcoin daleko od svého cenového maxima 20 tisíc dolarů, pokud byste do něj investovali pravidelně od prosince 2017 (tedy období, kdy dosáhl svého ATH), byli byste v plusu 61%.

Zajímavé číslo uvedl i analytický portál Glassnode, podle kterého je při aktuální ceně Bitcoinu v plusu až 98% všech bitcoinových adres. Na takové úrovni jsme nebyli od prosince 2017.

zdroj: cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.