Connect with us

Bitcoin

Bukeleho vláda představila návrh zákona o zavedení Bitcoinových dluhopisů

Zveřejněno

el salvador bitcoin
Zdroj: Twitter Bitcoin Beach

Nový návrh zákona potvrzuje plán vlády získat 1 miliardu dolarů a investovat je do výstavby „bitcoinového města“.

„Vulkanické dluhopisy“ nebo také „bitcoinové dluhopisy“

 • S nápadem na „bitcoinové dluhopisy“ přišla vláda Nayiba Bukeleho již v roce 2021.
 • Původní plán navrhoval vydat tyto dluhopisy v hodnotě zhruba 1 miliardy USD a získané prostředky alokovat na výstavbu „bitcoinového města“ na úpatí sopky Colchagua.
 • Údajně by hydrotermální energie sopky vytvořila z města ideální zařízení pro těžbu kryptoměn.
 • Polovina vybraných prostředků by byla investována přímo do Bitcoinu.
 • Během posledních 12 měsíců byl projekt opakovaně odkládán – nejdříve bylo spuštění plánováno na začátek března, poté bylo odloženo na září, aby bylo z „bezpečnostních důvodů“ odloženo ještě jednou.

Současný vývoj situace

 • Salvador učinil rozhodující krok k realizaci ambiciózního projektu „bitcoinových dluhopisů“.
 • Ministryně hospodářství Maria Luisa Hayem Brevé představila návrh zákona, který potvrzuje plán vlády získat 1 miliardu dolarů a investovat je do výstavby „bitcoinového města“.
 • Třiatřicetistránkový návrh zákona o digitálních cenných papírech ze 17. listopadu vyzývá zákonodárce k vytvoření právního rámce využívajícího digitální aktiva ve veřejných emisích Salvadoru.
 • Podle některých zdrojů by zákonodárci mohli návrh schválit ještě před Vánoci.
 • Paolo Ardoino, technologický ředitel kryptoměnové burzy Bitfinex, která na projektu dluhopisů spolupracuje se salvadorskou vládou, na Twitteru uvedl, že: „Zákon o digitálních cenných papírech umožní Salvadoru stát se finančním centrem střední a jižní Ameriky.“

Salvador a BTC

 • Od doby, kdy se 7. září 2021 stal BTC v Salvadoru zákonným platidlem, tak Salvador nashromáždil již přes 2301 BTC za zhruba 103,9 milionu dolarů.
 • Během býčího trhu byl zisk z investice dokonce použit na výstavbu škol a nemocnic.
 • Jelikož se však ekonomika země nadále potýká s problémy, 77,1 % občanů dává přednost tomu, aby salvadorská vláda přestala „utrácet veřejné peníze za Bitcoin“.

Zdroj: Cointelegraph.com

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.