Connect with us

Bitcoin

Bullish: Počet Bitcoinů na burzách nadále výrazně klesá

Zveřejněno

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Když Bitcoin míří na burzu, naznačuje to možnost cenové korekce. Naopak když se ve velkém vybírají, je to náznak toho, že může dojít k posilování ceny. Zejména z dlouhodobého hlediska. Bitcoiny, které jsou mimo burzu, totiž nejsou připraveny pro okamžitý prodej.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Čerstvé informace, na které upozornil portál decrypt, nahrávají býkům. S odkazem na data od analytické platformy Glassnode totiž počet BTC na burzách od úvodu roku 2021 opět výrazně klesá.

,,Data jasně ukazují, že jde o aktivum, které je velmi žádané a které má silnou důvěru obchodníků. Naznačuje to, že další prodej nově nakoupených Bitcoinů není v krátkodobém horizontu na programu dne. Pokračující trend odlivu Bitcoin z burz naznačuje, že „buy and hodl“ (kup a drž) je převládající sentiment mezi investory,“ uvedl k odlivu BTC z burz analytik společnosti Quantum Economics Jason Deane.

Mezi 23. únorem a 2. březnem 2021 odešly z burz 2% všech stávajících Bitcoinů (52 900 BTC resp. V daném čase 2,7 miliardy dolarů). Je to další důkaz celoročního sestupného trendu, pokud jde o počet BTC nacházejících se na obchodních platformách, kde jsou okamžitě k dispozici ke koupi či prodeji.

Na burzách se podle aktuálních dat nachází už jen 2,3 milionu BTC, což je nejméně od července 2018, kdy stál Bitcoin 7 400 USD.

Čo je to Bitcoin (BTC)? Kde ho kúpiť a ako si BTC chrániť?

Množství Bitcoinu se nehýbe už léta

Další data z Glassnode uvádějí, že velké množství Bitcoinu, které byly vytěženy v časných letech existence této kryptoměny se nehýbe už léta, což tedy znamená, že jejich majitelé mají silnou důvěru v jejich držení, nebo k nim ztratili přístup.

Naznačuje to indikátor s názvem „HODL Wave“, který sleduje časové období mezi bitcoinovými transakcemi a představuje tak makro pohled na to, jak dlouho je daný Bitcoin držen, než je přesunut na jinou adresu.

HODL Wave v současnosti ukazuje, že více než 3,3 milionu BTC se za posledních 7 let vůbec nepohnulo. Jde o více než 17% všech dosud vytěžených BTC a při současné ceně hodnotu okolo 160 miliard dolarů.

,,Mnoho z těchto ranních adres (peněženek) získalo Bitcoin na tak nízké ceně, že buď je ztratily nebo na ně zapomněly. Jednoduše k nim ztratily přístup. Do roku 2013 byl Bitcoin považován za něco jako „Monopoly money“ (peníze populární společenské hry), a mnozí tedy neměli představu o tom, co by se s ním mohlo stát (tj. že naroste jeho hodnota),“ vysvětlil možné důvody ztráty přístupů k těmto Bitcoinům Tim Frost z firmy YELD app.

Analytická platforma Chainalysis odhaduje, že celkově se ztratilo okolo 3,7 milionu BTC – což je okolo 20% vytěžených BTC. Stejně tak informovala, že v roce 2020 se obchodovalo aktivně pouze s 3,5 miliony BTC. To znamená, že zbývajících 11,4 milionu BTC, ke kterým mají uživatelé přístup, patří do kategorie dlouhodobých investic.

zdroje: decrypt.co, decrypt.co

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.