Connect with us

Bitcoin

Burza Binance snižuje limity na výběry BTC, „CZ“ skončí jako její CEO

Zveřejněno

šok
Pixabay.com

Největší kryptoměnová burza Binance, která čelí v posledních měsících rostoucímu tlaku ze strany regulátorů, přistoupila k dalšímu nepopulárnímu kroku, kterým je výrazné snížení denního limitu pro výběr Bitcoinu u neověřených uživatelů.

Binance včera oznámila, že zákazníci burzy, kteří nemají ověřený účet (respektive podstoupili pouze základní stupeň jeho verifikace) si budou mocinově vybrat z Binance během 24 hodin jen 0.06 BTC, což je v době psaní článku přibližně 2400 USD.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Tento krok podle všeho souvisí se snahou Binance přimět zákazníky poskytnout o sobě osobní údaje, protože při kompletním ověření účtu se limit pro denní výběr automaticky zvýší až na 100 BTC.

Pověstí burzy Binance v předešlých týdnech otřásly varování před jejím používáním ze strany více regulátorů v Japonsku, Německu či Velké Británii. Burza zároveň dočasně pozastavila možnosti vkladu EUR převody SEPA či zrušila obchodování tokenizovaných akcií, což byla novinka, se kterou přišla teprve v dubnu.

Vypadá to tedy tak, že Binance se snaží podniknout mnohé kroky vedoucí ke zlepšení si své pozice u regulátorů. Rozhodnutí o omezení výběru BTC u neověřených účtů k tomu může přispět, protože regulátoři žádají od burz sběr informací o jejích zákaznících (odůvodňují to bojem proti praní peněz a financování terorismu), ale z pohledu běžných uživatelů snažících se chránit si soukromí může jít o velmi nepopulární krok.

CZ za sebe hledá náhradu

Skutečnost, že Binance se snaží vyřešit nesrovnalosti s regulátory, podtrhuje i další čerstvá zpráva, podle níž se zakladatel a současný CEO burzy Changpeng Zhao rozhodl za sebe najít na pozici generálního ředitele náhradu. Charismatický lídr Binance známý také pod zkratkou „CZ“ uvedl, že nový generální ředitel by měl mít bohaté zkušenosti s regulačním zázemím.

,,Vždy existuje velká skupina kandidátů, kteří by mě mohli nahradit. Hledáme někoho se silným regulačním zázemím, který by vstoupil do funkce a stal se novým CEO,” uvedl na úterní tiskové konferenci.

Zhao vedle toho řekl, že součástí Binance bude i když už nebude její CEO. ,,Vždy budu pomáhat Binance a ekosystému kolem Binance Coin. Na to nemusím být generální ředitel,“ vzkázal komunitě.

zdroje: binance.com, coindesk.com

 

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.