Connect with us

Cardano

Cardano: Datum příjezdu smart kontraktů se pomalu blíží

Zveřejněno

cardano goguen
Canva.com, koláž Kryptonovinky

Kryptoměna Cardano (ADA) má za sebou akci s názvem Cardano360, během níž se fanoušci tohoto projektu mohou pravidelně na konci měsíců dozvědět od developerů novinky týkající se vývoje tohoto robustního blockchainu. Ty nejnověji lze vnímat pozitivně, protože naznačily, kdy se Cardano dočká dlouho očekávaných smart kontraktů.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Éra Goguen

Nejvýraznější pozornost v souvislosti s projektem Cardano si žádá v posledních měsících dokončení éry Goguen, která má s sebou přinést smart kontrakty (inteligentní smlouvy). Jejich příchodem se totiž může tento projekt stát opravdu konkurenceschopný pro Ethereum a v mnoha ohledech díky tomu, že už běží na Proof of Stake a umožňuje rychlé a levnější transakce, i snad atraktivnějším pro vývojáře. Zároveň je třeba konstatovat, že právě absence éry Goguen je terčem největší kritiky související s tím, že na Cardano se v současnosti nedá vlastně ještě nic budovat a proto jsou mince ADA nadhodnocené.

Jaromír Tesař, který je ambasadorem Cardano pro Českou republiku, informace z Cardano360 na toto téma shrnul na Facebook stránce Cardano [ADA] CZ / SK. ,,Na pravidelném developer update Charles (Charles Hoskinson, CEO vývojářské firmy IOHK) oznámil, že někdy kolem dubna / května se spustí Alonzo test-net. Lars Brünjes bude vzdělávat vybranou skupinu lidí pro Plutus. Do této skupiny se můžete také přihlásit. Tito lidé budou připraveni na to, aby napsali první aplikace. Někdy na konci června by mohly být vyřešeny všechny případné problémy. Pokud se to podaří, dojde k přípravě na spuštění na main-netu (fáze Code Freeze). K tomu dojde pár týdnů poté. Když půjde vše dobře, tak někdy v srpnu uvidíme kontrakty na Mainu. Berte to jako optimistický scénář. Klidně to může být někdy v září až říjnu. Pokud nastanou problémy, možná i později.“

Shrnutí Jaromíra Tesaře lze doplnit i o roadmapu postupného příchodu éry Goguen, kterou zveřejnil na Twitteru Charles Hoskinson. ,,Děcka, tak tady to máte. Spuštění feature Frozen na konci června a potom spuštění odpočtu do hardforku.“

Shrnutí Roadmapy

Na Roadmapě je možné vidět, že Alonzo node (součást posledního hardforku před spuštěním Goguen) bude spuštěn v dubnu. Kompletně by měl být integrován do vývojářského prostředí Plutus mezi dubnem a květnem. V tomto období by měly finišovat i práce na privátním testu. Následně od poloviny dubna a května by se měl spustit testnet pro tzv. pionýry, čili vybranou skupinu lidí pod vedením Larse Brünjesa. Nuž a pokud bude vše probíhat v pořádku, na konci června by mohlo být vše připraveno pro odpočet do mainnetu, tedy ostrého nasazení smart kontraktů.

Blíží se den D

Kromě éry Goguen si pozornost žádá také dokončení decentralizace celého projektu z pohledu zabezpečení sítě a ověřování transakcí. Ta souvisí s příchodem takzvaného „Dne D“, kdy se IOHK zbaví svého dominantního vlivu – stane se tak již koncem března:

,,Dnes jsme úspěšně odeslali návrh na implementaci na Cardano blockchain, který od 31. března přenese kompletní odpovědnost za produkci bloků na stake pool operátorech Cardano komunity. Takto má vypadat decentralizace. Pokračujeme v cestě! „

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.