Connect with us

Cardano

Cardano odložilo plánovaný hard fork Vasil – fanoušci ADA si musí počkat

Zveřejněno

Cardano
Zdroj: Unsplash.com

Adopci kryptoměny Cardano (ADA) v oblasti smart kontraktů a DeFi protokolů limitují její omezené možnosti škálování a tak se značná část komunity kolem ní těšila na předchozí hardfork Vasil, který by měl tento problém do značné míry vyřešit.

Hahrdfork Vasil, který je označován za největší aktualizaci Cardano od loňského harforku Alonzo, který přinesl na tento blockchain možnost psaní smart kontraktů, se však již podruhé odkládá.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Informovala o tom firma Input Output, která původně chtěla spustit Vasil na hlavní síti (mainnetu) již 29. června, ale později odložila toto datum na poslední červencový týden. Ani tento cíl se však nepodařilo naplnit, přičemž nové datum spuštění Vasil je zatím sporné.

Charles Hoskinson, hlavní tvář a zakladatel Cardano , který je zároveň CEO Input Output, ve videu, které publikoval na sociálních sítích, informoval, že v testnetu Vasil objevily 3 chyby, které měly vliv na odložení spuštění Vasil na mainnetu. Chyby se však údajně už podařilo opravit a Hoskinson tvrdí, že se spuštěním Vasil jsou opravdu „blízko cílové rovinky“.

K tématu se vyjádřil i technický manažer firmy Input Output Kevin Hammond, který řekl, že o odložení Vasil bylo rozhodnuto i ve prospěch burz a vývojářů API, kteří musí být plnohodnotně připraveni na jeho příchod.

,,Je zřejmé, že z místa, kde jsme, může trvat ještě několik týdnů, než přejdeme na skutečný Vasil hard fork. Je to nesmírně důležitá věc. Všichni uživatelé musí být připraveni projít přes hahdfork plynulým hladkým způsobem,“ vzkázal naznačující, že reálný termín spuštění Vasil na mainnetu se bude pravděpodobně pohybovat kolem září až října.

Fanoušky kryptoměny Cardano (ADA) kromě odložení Vasil nepotěšily ani zprávy o hacku bridge s názvem Nomad, který slouží k propojení Cardano s jinými blockchainy. Z Cardano ekosystému jej používal například populární projekt Milkomeda, takže skrze most Nomad bylo možné používat tokenizované BTC, ETH, USDC či USDT například na burze WingRiders. Tento hack poukázal na přetrvávající problém zranitelnosti bridgů , které se snaží umožnit komunikaci mezi různými kryptoměnami a ukázal, že ani projekty budované na Cardano vůči nim nejsou zcela imunní.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.