Connect with us

Cardano

Cardano předběhlo v objemech Ethereum, ztrácí jen na Bitcoin

Zveřejněno

cardano
Zdroj: Pixabay.com

Podle dat analytické platformy Messari je kryptoměna Cardano (ADA) v současnosti z pohledu objemů transakcí druhým nejaktivnějším blockchainem hned za Bitcoinem. Předběhla tak i dvojku na trhu Ethereum (ETH).

,,Blockchain Charlese Hoskinsona se opět stal jednou z nejaktivnějších sítí podle objemu transakcí, protože se přibližuje v tomto směru i k Bitcoinu, ale nic z toho nepomáhá ceně ADA,” komentoval čerstvé údaje portál Cointelegraph poukazující na to, že Cardano se aktuálně obchoduje jen za 0,82 USD, což je o 73% nižší cena, než bylo historické maximum 3,09 USD dosaženo před pololetím 2. září 2021.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Výrazný růst objemů v průběhu února

Analytická společnost Messari včera upozornila, že Cardano mělo ve 24-hodinovém objemu transakcí realizované volume až 17,04 miliardy dolarů, což je jen o něco méně, než bylo ve stejnou dobu evidováno u Bitcoinu (18,85 miliardy USD).

Ještě výraznější celkové objemy transakcí přitom Cardano evidovalo 14. a 19. února, kdy bylo překonáno 31 miliard dolarů respektive 35 miliard dolarů. Stále je to však výrazně méně než 138 miliard dolarů za 24 hodin ze dne 3. září 2021 jen den po dosažení dosavadních historických cenových maxim této kryptoměny.

Objemy na Cardano podle portálu Cointelgraph vstoupily v posledních týdnech zejména pro spuštění první velké decentralizované burzy na tomto blockchainu SundaeSwap (SUNDAE). Blockchain Cardano po spuštění SundaeSwap měl však také problémy s přetížením, jelikož Cardano stále nemá kompletně dořešenou infrastrukturu pro škálování, což je věc, která patří mezi priority vývojářské společnosti Input Output pro rok 2022.

Odlišné trendy

Nutno je také poznamenat, že Cardano se podařilo v metrice objemů výrazně dohnat Bitcoin a předběhnout Ethereum i z důvodu, že na dvou nejsledovanějších blockchainech aktivita v posledním období naopak výrazně klesla. 24hodinové objemy na Bitcoinu se oproti 3měsíčnímu maximu dostaly níže až o 84 % a v případě Ethereum až o 82 %.

Zatímco Cardano se těší, že v této zajímavé metrice dobíhá svého konkurenta Ethereum, nutno je přiznat, že v jiných ukazatelích je oproti Ethereum stále výrazně vpředu. Jde především o celkový počet stávajících adres, kterých je na ETH až 76 milionů, zatímco Cardano aktuálně disponuje „jen“ 3,4 miliony.

Portál Cointelegraph doplňuje, že banka Morgan Stanley nedávno zařadila Cardano na seznam čtyř blockchainů, které mohou ohrozit dominanci Ethereum v oblasti smartchainů. Kromě této kryptoměny do něj patří také Solana, Polkadot a Tezos.

Zdroj:cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.