Connect with us

Cardano

Cardano představilo řešení škálovatelnosti, kterým překonává i VISA

Zveřejněno

Cardano Ouroboros
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

25. března, po dlouhých pěti letech vývoje, spustilo Cardano (ADA) protokol pro řešení problematiky škálování s názvem Ouroboros Hydra. Zástupci Cardano to oznámili v tiskové zprávě redakci Cointelegraph.

Protokol Ouroboros Hydra značně zvyšuje škálovatelnost a nízkou latenci blockchainu Cardano a vedle toho využívá malou kapacitu úložiště v uzlech samotné sítě. Řešení údajně umožňuje, aby mikrotransakce, hlasování, pojistné smlouvy či jiné případy použití, které vyžadují nízké poplatky, byly zpracovány prakticky okamžitě.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Podle mluvčího společnosti IOHK je tento protokol výsledkem pětiletého výzkumu a spolupráce, který financuje mimo jiné Evropská unie. Teoreticky by prý mohl zvládnout i milion transakcí za sekundu. Takový výkon je podle něj nad rámec současné generace globálních platebních systémů.

,,V Hydře každý uživatel, který se připojí k síti, generuje 10 hlav (heads), které jsou průchozími pruhy pro data a transakce. Z tohoto důvodu se systém zrychluje a snižuje svou latenci vedle toho jak škáluje,“ vysvětluje se v článku.

Simulace, které byly realizovány na University of Edinburgh ukazují, že každou „hlavu“ Hydry zvládne okolo 1000 transakcí za sekundu a tento počet se dá dále optimalizovat. ,,S 1000 hlavami by se síť mohla teoreticky rozšířit na milion transakcí za sekundu – to je pohodlně nad rámec současných platebních systémů jako je například VISA.“

Ředitel univerzity v Edinburghu Aggelos Kiayias uvedl, že škálovatelnost je svatým grálem pro úspěšný blockchain a dodal: ,,Přišel čas aplikovat principiální přístup založený na důkazech o navrhování řešení škálovatelnosti blockhainu a tento výzkum je v tomto směru rozhodujícím krokem.“

Cointelegraph dodává, že konkurenční Ethereum se podle všeho vzdalo vlastního řešení druhé vrstvy s názvem Plazma. Oficiálně to však potvrzeno nebylo.

zdroj: cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.