Connect with us

Cardano

Cardano spustilo Marlowe Playground. Smart kontrakty i pro neprogramátory?

Zveřejněno

cardano
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Aktualizovaná Roadmap Cardano (ADA), kterou představila firma IOHK, se setkala s rozpačitý reakcemi. Zatímco Charles Hoskinson ji prezentoval jako obrovský krok vpřed, značná část komunity zůstala zklamaná zejména z termínů, které souvisejí s dokončením fáze Goguen.

Dlouho očekávaná fáze Goguen, se kterou souvisí spuštění smart kontraktů, čímž by se Cardano stalo plnohodnotně konkurenční zaběhlému Ethereum, měla totiž podle předchozích prohlášení dokončit už v roce 2020. Podle aktualizované Roadmap to však vypadá tak, že se jí dočkáme až někdy v prvním pololetí 2021.

Přesto nelze říci, že by se na Cardano nic nedělo. Jednou z nejzajímavějších novinek je konvertor, jehož demo demonstrovalo to, jak jednoduše se budou dát převádět ERC-20 tokeny z blockchainu Ethereum na Cardano blockchain. Šéf firmy IOHK a hlavní tvář této kryptoměny Charles Hoskinson k tomu poznamenal, že zatímco v Ethereum jsou tyto tokeny jakoby tokeny druhé třídy, v případě ekosystému Cardano mají být rovné ADA mincím, tedy hlavnímu nativnímu tokenu tohoto blockchainu.

TIP: Více o fázích Cardano i v tomto videu:

Další zajímavou novinkou je takzvaný Marlowe Plaaground. Jde o prostředí, které umožňuje i neprogramátorům budovat inteligentní finanční kontrakty (smart kontrakty). Podle popisu z tiskové zprávy je Marlowe Playground speciální právě v tom, že i lidem s opravdu minimálními zkušenostmi s programováním umožní vytváření a testování smart kontraktů a také jejich případnou simulaci a formální ověřování.

Spuštění Alpha verze Marlowe Playground je tedy podle IOHK jakýmsi začátkem éry Goguen, která bude dokončena v průběhu několika následujících měsíců a následně spuštěna na Maine.

Aparna Jue, která je produktovou ředitelkou IOHK, také oznámila, že společnost oznámila výherců jejich hackathonu, v jehož rámci mezi 3 projekty přerozdělí 10 tisíc dolarů. První dotaci získala firma Liqwid Finance, která se zaměřuje na peer-to-peer půjčky bez nutnosti zprostředkovatele. Druhá firma Wavachain navrhla digitální pracoviště založené na blockchianu Cardana a třetí úspěšnou firmou je FundTrack, která navrhla inovativní posun v infrastruktuře zakládající si na základech udržitelných projektů.

Firma IOHK také oznámila, že vyhlásila konkurz na 50 nových zaměstnanců, kteří by mohli pomoci urychlit současné práce. To se jeví být jako pozitivní zpráva nakolik to podtrhuje skutečnost, že projekt je finančně zdravý.

zdroj: cryptoslate.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.