Connect with us

Cardano

Cardano stouplo o téměř 17% – náladě přispělo spuštění cross-chain bridge

Zveřejněno

Cardano
Zdroj: Unsplash.com

Cena kryptoměny Cardano (ADA) stoupla za posledních 7 dní o téměř 17%, díky čemuž předčila v pořadí nejhodnotnějších kryptoměn XRP i Solanu (SOL) a zařadila se s výjimkou stablecoinů hned na čtvrté místo za Bitcoin, Ethereum a Binance Coin.

Současná cena Cardano (ADA) je 0,61 USD, ale během lokálního topu v předchozích 24 hodinách byla až na úrovni 0,67 USD. Mince ADA se přitom ještě pár dní dozadu obchodovaly za pouhých 0,45 USD. Nutno ale upozornit, že od historických maxim dosažených 2. září 2021 na úrovni 3 dolarů a 9 centů je cena mincí ADA stále extrémně vzdálená – až o přibližně 80%.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Současný růst ceny ADA lze vysvětlit několika faktory. Dozajista mu přispěl výrazný růst objemů obchodování ADA, kdežto v předchozích 24 hodinách podle portálu DeCrypt stoupl na 2,4 miliardy dolarů, což bylo o 272% více než v předchozí den.

Lagon cross-chain přináší využití USDC na Cardano

Zřejmě největší podíl na současný „hype“ kolem Cardano má výrazně zvýšená aktivita v rámci DeFi ekosystému této kryptoměny k čemuž přispělo spuštění Lagon cross-chain mostu (bridge) postaveného na Milkomeda sidechainu, který nyní umožňuje převody druhého největšího stablecoinu na trhu USDC právě na blockchain Cardano.

Začleněním USDC na Cardano se výrazně posiluje ekosystém decentralizovaných financí (DeFi) tohoto blockchainu, přičemž plánovaná raná podpora Lagon cross-chain bridge pro všechny ERC-20 tokeny může tento fundament ještě více umocnit.

Portál DeCrypt doplňuje, na Cardano aktuálně běží 92 Dapps, přičemž mnohé další jsou ve vývoji. Pokud ovšem jde o adopci DeFi na tomto blockchainu, podle dat DeFi Lama je z pohledu celkové uzamčené hodnoty tokenů (TVL) stále až na 31. příčce s hodnotou přibližně 142 milionů dolarů. Pro ilustraci TVL Ethereum činí až 71 miliard dolarů a Binance Smart Chain činí 8,81 miliard USD.

Očekávání od stablecoinu Djed a hardforku Vasil

Očekávání Cardano komunity jsou mezitím vkládána i do nativního algoritmického stablecoinu Djed, o kterém se píše již delší dobu a Cardano se také připravuje na červnový veřejný testnet hardforku Vasil, který má výrazným způsobem zlepšit škálování tohoto blockchainu, což může přispět k jeho výraznějšímu používání v DeFi sektoru.

Zdroj:decrypt.co

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.