Connect with us

Analýzy

Čekáme na zajímavé vstupy na Polygonu (MATIC)

Zveřejněno

Polygon
Polygon

V dnešní analýze, kterou pro vás připravují analytici Crypto Kingdom, se podíváme na kryptoměnu Polygon. Rozebereme si situaci na grafu i novinky, které v souvislosti s touto kryptoměnou stojí za to sledovat.

Polygon pak v CK rozebíráme již poněkolikáté, kdy poslední analýza vyšla i na portálu KryptoNovinky. O tomto zajímavé layer-2 řešení škálovatelnosti Etherea se tak více můžete dozvědět už v předchozí analýze. Tu najdete pod tímto odkazem. Dnes se však podíváme zejména na aktuální situaci spojenou s Polygonem, dříve známým jako Matic Network.

EIP-1559 na Polygonu

Z technologické stránky je rozhodně nejdůležitější implementace Ethereum Improvement Proposal (návrhu na vylepšení Etherea) s pořadovým číslem 1559. Ta na Ethereu přinesla dvě složky poplatků, tedy takzvané basefee a tip. Basefee představuje základní aktuální výši poplatku za transakci. Jedná se taky o deflační prvek v tokenomice Etherea, kdy právě tato základní výše poplatku je při každé transakci spálena. Jelikož je ale stále zachován aukční princip při prioritizaci transakcí, máme zde složku zvanou ‚tip‘. Tu si můžeme představit jako úplatek či dýžko pro těžaře, aby danou transakci zahrnuli do bloku co nejdříve. A právě EIP-1559 bylo v posledních měsících integrováno do sítě Polygonu, kdy jeho token získal zajímavý deflační prvek.

Mimo to stojí za to sledovat diskuze o upraveném mechanismu konsenzu s názvem Proof of Efficiency, potažmo také vývoj tzv. ZK-Rollup na Ethereu, které by mohly v návaznosti přijít také na Polygon. Ten totiž v této oblasti již v minulém roce provedl 2 velice zajímavé akvizice za stovky milionů dolarů. Konkrétně se jedná o Mir Network a Hermez Network.

NFTs, Metaverse a Polygon

Polygonu se také daří v oblasti nezastupitelných tokenů. V minulém měsíci mohli vidět značný růst objemů transakcí na Polygonu na největším NFT tržišti, OpenSea. Navíc Polygon oznámil spolupráci na společném projektu módních společností Adidas a Prada, které chtějí na Polygonu vydat vlastní kolekce. Nejedná se pak o jediné společnosti z oblasti módy, kdy zájem o Polygon NFTs projevila třeba Dolce & Gabbana.

Zajímavé je také sledovat vstup Polygonu do světa metaverse, kdy jde o např. vytvoření vlastní decentralizované sociální sítě či spolupráci s Filecoinem na metaverse projektech.

Kdy budeme Polygon nakupovat?

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto textu jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Z pohledu ceny vidíme zajímavé možné vstupy jak pro HODLery, tak pro swingové tradery. Konkrétní hladiny naleznete ve videu, včetně zhodnocení potenciálního průběhu obchodů. V současnosti je totiž nutné sledovat možnou eskalaci ozbrojeného konfliktu na Ukrajině a spoustu na celý svět dopadajících ekonomických témat jako zvyšování úrokových sazeb, vývoj sankcí atd. Proto pro HODLery vidíme možné vstupy na 1 dolaru a následně případné dokupy na 60 centech. Naopak pro swingový obchod by se nám naopak zdálo zajímavé proražení 2 dolarů a spekulovali bychom nad novými maximy.

Autor analýzy

Ivo Čechman
Ivo je dlouhodobým nadšencem do kryptoměn, ve kterých se pohybuje již dlouhá léta. Znát jej můžete zejména z obsahu Crypto Kingdom, kde již od roku 2018 připravuje zejména vzdělávací obsah a fundamentální analýzy na delší časový horizont.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.