Connect with us

Bitcoin

Cena Bitcoinu: Co naznačuje historie a Fear & Greed index?

Zveřejněno

Lamborghini Bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Historické statistiky naznačují, že když Bitcoin prudce posílí na své ceně, většinou následuje i její výrazná korekce. Této možnosti nahrává i skutečnost, že na indexu relativní síly (RSI) byl Bitcoin na denním grafu na hodnotě 72, což je znakem extrémní „překoupenosti“.

Bitcoin tento týden posílil v průběhu jednoho dne ze 7700 dolarů na 9400 dolarů, ale aktuálně se obchoduje již pod hranicí 900 USD. Překročil zároveň 200-denní jednoduchý klouzavý průměr (SMA), 200-denní exponenciální klouzavý průměr (EMA) a 0,618 fibonacciho retracement level je počítán mezi hodnotami 3 600 USD a 14 000 USD.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Bitcoin podle Cointelegraphu obvykle neprotíná všechny tři klíčové levely odporu, aniž by potom následovala cenová korekce. Jinak řečeno naznačuje, že nyní může být náchylný prudšímu propadu, protože obchodníci budou chtít vybírat své zisky.

Timothy Peterson z Island Alternative Advisors řekl, že když Bitcoin intradenně posílil o více než 1000 dolarů, měl velkou tendenci výrazné korekce. V historii se to stalo zatím 14krát. Na základě dostupných faktů předestřel tato zjištění:

  • V následujících 7 dnech oslabil v průměru o 5 procent
  • 30 dní od posílení o 1000 dolarů klesl v průměru o 21%
  • 90 dní od posílení o 1000 dolarů oslabil v průměru o 38%

Upozornil zároveň, že kryptotrh je častokrát iracionální a Bitcoin může být překoupený delší dobu, až přijde výraznější korekce.

Crypto Fear and Greed Index, který vyjadřuje aktuální náladu na trhu, je na 40 bodech ze 100, což znamená, že na trhu ještě panuje mírný strach. Zatím tedy nekoreluje s RSI, které naznačuje překoupenost.

Mimochodem Crypto FEAD and Greed Index byl opět dobrým indikátorem toho, kdy je vhodné investovat. Minulý měsíc byl totiž podle něj na trhu extrémní strach (byl na 12 bodech ze 100) a jak se ukázalo i v minulosti, když jsou hodnoty tohoto indexu takto nízko, většinou jde o ideální čas na investici a naopak když panoval na trhu velký optimismus, cena začala klesat.

zdroje: cointelegraph.com, alternative.me

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.