Connect with us

Bitcoin

Cena bitcoinu reagovala na ostatní trhy. Plánuje FED utahování kohoutků?

Zveřejněno

Pád Bitcoinu
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Ne vždy platí, že cenu Bitcoinu ovlivňuje jen samotné dění v kryptosektoru, popularita nebo pokles popularity této kryptoměny. Na Bitcoin podobně jako na jiná investiční aktiva mají vliv i ​​externí faktory mimo kryptosektor. A právě to je možný důvod, proč včera došlo k výraznějšímu poklesu jeho ceny.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Propad ceny Bitcoinu podle všeho minimálně z části souvisel s vyjádřeními šéfa FEDu, tedy americké centrální banky, Jeromeho Powella, o současném stavu americké ekonomiky. Powell hovořil na toto téma v rozhovoru pro National Public Radio.

Předseda FEDu mj naznačil, že ekonomice se daří lépe, než se očekávalo a že FED bude v následujícím období jednat „velmi transparentně pokud půjde o postupnou změnu měnové politiky“. Naznačil tím, že současná uvolněná měnová politika, která má sloužit k podpoře koronakrizí zdecimované ekonomiky, může být postupně korigována.

Současná měnová politika FEDu přitom souvisí zejména s tím, že FED snížil referenční úrokové sazby na nulu až na 0,25% a začal ve velkém skupovat americké dluhopisy a cenné papíry zajištěné hypotékami. Měsíčně do nich vlévá 120 miliard dolarů (80 milionů a 40 milionů).

Treasury bonds začali posilovat

Velká pozornost trhů se po vyjádřeních Powella naznačujících blížící se období utahování kohoutků soustředila na výnosy americké státní pokladny (treasutry Bonds), které začaly růst. Ty 10leté posílily na 1,63% a 30-leté stouply na 2,35%.

Rostoucí míra výnosnosti těchto dluhopisů je přitom jedním z indikátorů rostoucí inflace a potenciálních sazeb, které by mohly potlačit oživení americké ekonomiky v době boje s COVIDem. Powell však jejich růst označil spíše za optimistický a tvrdí, že nemá obavy z jejich přehřátí. Na tyto zprávy reagoval negativně nejen Bitcoin, ale i technologické akcie.

Peníze se začaly stahovat ze spekulativních aktiv

Jak uvedl portál Decrypt, obchodníci začali následně přesouvat peníze od některých spekulativních částí trhu – jako jsou právě technologické akcie či Bitcoin, směrem k sektorům, které budou pravděpodobně profitovat z oživení ekonomiky.

Jinak řečeno investoři se mohou začít více soustředit například na energetické společnosti, cestovní průmysl, či sektory, které budou čerpat z investic do rozvoje infrastruktury. Vývoj akcií technologických firem jako jsou Apple či Google už naznačuje, že dochází k přesunu kapitálu. Jejich výsledky v tomto čtvrtletí jsou totiž horší, než v předešlém.

Tyto informace v souvislosti s Bitcoinem však zároveň nelze přeceňovat. Pravdou je, že Bitcoin bývá častokrát citlivý na dění na ostatních trzích, ale většinou dokáže rychle konsolidovat. Kromě toho FED zatím žádné utahování kohoutků nepotvrdil a jde v současnosti spíše jen o reakci na Powellova vyjádření, která naznačují, že by k tomu mohlo dojít koncem tohoto roku.

Bitcoin ovlivňuje i nový druh velryb

Populární krypto analytik Willy Woo zároveň upozornil, že v BTC trhu se nachází nový druh velryb – zajišťovací fondy. Ty mohou na konci každého čtvrtletí rebalancovat své rozvahy a zejména díky velké výnosnosti Bitcoinu v předchozích měsících mohou nyní ke konci čtvrtletí vybírat zisky. To může být také jeden z důvodů, proč Bitcoin v březnu oslabuje. Willy Woo naznačil, že tento trend se může stát na konci čtvrtletí v případě Bitcoinu zcela běžným, ale upozornil:

,,Nevypadá to tak, že by v tomto okamžiku prodávaly typické velryby (což ve skutečnosti dělají během každé bitcoinové rally). Bitcoiny, které se nyní prodávají, jsou relativně mladé (myslí tím, že se přesouvají na BTC blockchainu Bitcoiny, které měnily majitele jen nedávno pozn.red.). “

zdroje: decrypt.co, cnbc.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.