Connect with us

Bitcoin

Cena Bitcoinu reagovala pozitivně na záchranný stimul v hodnotě 1,9 bilionu dolarů

Zveřejněno

Bitcoin dolár
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Americký senát těsně před víkendem podpořil návrh stimulačního balíku v hodnotě 1,9 bilionu dolarů, který má v následujících měsících pomoci americké ekonomice a občanům USA lépe zvládnout ekonomické dopady pandemie koronaviru. Čerpal z toho i Bitcoin, jehož cena na tento stimul prakticky okamžitě reagovala růstem.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Návrh z dílny Joea Bidena ještě nemá definitivní platnost, protože musí být schválen i ve Sněmovně reprezentantů, ale v ní mají demokraté většinu a tak se očekává, že zákon v dohledné době, ještě v průběhu března, podepíše samotný prezident.

Stimul by měl být určen zejména na:

  • Jednorázovou platbu většině Američanů ve výši 1400 dolarů
  • Zvýšení federálních výdajů pro nezaměstnané – o 400 dolarů týdně (platné do září)
  • Podporu očkovací kampaně hodnotě 20 miliard dolarů
  • Založení nových programů pro podporu Američanů, kteří mají problém i s pokrytím nákladů na základní potřeby

Z pobídek čerpá i Bitcoin

Zatímco tento stimul může na první pohled vnímat drtivá většina Američanů pozitivně, z dlouhodobého hlediska může mít podle jeho kritiků mimořádně negativní vliv na hodnotu dolaru, protože způsobí růst inflace. Jinak řečeno pobídky „přispějí“ k tomu, že reálná hodnota toho, co si Američané našetřili nebo co vydělají, bude klesat.

V dubnu 2020, kdy byl přijat první stimulační balík po vypuknutí pandemie, do nemalé míry z něj čerpal i Bitcoin. Ten totiž díky němu zdůraznil svou roli držitele hodnoty, protože má na rozdíl od „nafukujícího se“ inflačního amerického dolaru omezenou zásobu a kromě toho stále více Bitcoinů je nelikvidních.

Dá se tedy říci, že první americký záchranný balík výrazně zpropagoval Bitcoin a ten postupně začali uznávat jako držitele hodnoty více známí investoři. Snad jako první Paul Tudor Jones, který ho označil za investičního černého koně koronakrize. Jak se později ukázalo, měl pravdu.

Nový stimulační balík z dílny nového prezidenta může mít podobný dopad. Skutečnost, že Bitcoin už mezitím o víkendu opět poskočil k ceně 50 000 USD, to dobře naznačuje.

,,Devalvace amerického dolaru teprve začala. Toto je důvod, proč Bitcoin, nemovitosti, americké akcie a komodity budou nadále růst, když bude jejich hodnota vyjádřená v amerických dolarech,“ konstatoval k novému balíku zkušený Wall Street veterán Peter Brandt.

K stimulu se vyjádřil i Anthony Pompliano, který na Twitteru mimo jiné uvedl: ,,Stimulační balík se nazývá jako záchranný balík. Nezachrání však Američany. On jim ublíží a velmi výrazně. Znehodnocuje totiž jejich měnu a jejich úspory. Mame tu nové peníze, aniž bychom vytvořili více hodnoty.“

Mezi fanoušky Bitcoinu panuje prakticky dokonalá shoda v tom, že stimulační balíček povede k znehodnocování dolaru, ale růstu popularity aktiv, které mají potenciál být držitelem hodnoty. Stimulační balíček je tedy pro nejznámější kryptoměnu celkem dobrou reklamou.

zdroj: cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.