Connect with us

Kryptoměny

Cena kryptoměny LUNA padla na nulu, stablecoin UST nemá hodnotu ani 20 centů

Zveřejněno

pad
Zdroj: Unsplash.com

Cena kryptoměny Terra (LUNA), která ještě nedávno patřila mezi TOP10 kryptoměny, klesla prakticky na nulu, tedy o 100%. Algoritmický stablecoin Terra USD (UST), který měla krýt, mezitím padl na 0,167 USD (v době psaní článku), tedy o 76%, přestože byl navržen tak, aby byl stále roven jednomu dolaru.

Kauza TerraUSD pokračovala v posledních hodinách rozhodnutími validátorů dočasně pozastavit řetězové operace na blockchainu Terra (LUNA), protože vzhledem k brutálnímu, prakticky 100% poklesu hodnoty tokenů LUNA, hrozilo jeho napadení. ,,Jinými slovy pokles cen výrazně snížil náklady na útok,“ vysvětlili vývojáři.

Oficiální zpráva na Twitteru Terraform Labs nejprve včera podvečer oznámila, že blockchainová síť Terra byla zastavena u bloku s pořadovým číslem 7 603 700. O pár hodin později byla síť obnovena, ale dnes ráno ve 4.30 SEČ bylo skrze Twitter opět oznámeno, že síť museli zastavit. Tentokrát na bloku číslo 7 607 789.

Tyto kroky následovaly po sérii dramatických událostí, které spustily pokles ceny LUNA a jejího stablecoinu TerraUSD (UST), který ačkoli byl navržen tak, aby udržoval algoritmickou paritu s americkým dolarem, tuto fixaci ztratil a jak píšeme i výše v současnosti byste za jeden UST obdrželi méně než 20 amerických centů.

Přerušení produkce nových bloků na Terra by mělo být údajně jen dočasné a síť by měla být restartována, když validátoři aplikují opravu na deaktivaci dalších delegací. ,,Síť by se měla spustit až bude online 2/3 hlasovacích práv,“ uvedli.

Burza Binance mezitím vyřadila obchodní pár LUNA/USDT poté, co ve čtvrtek cena tokenu LUNA klesla pod 0,005 USDT. Burza Huobi také preventivně delistovala tento token ze své nabídky.

Terraform Labs a Do Kwon, hlavní tvář celého projektu, se snažily kryptoměny LUNA a UST zachránit tím, že přistoupily ke spálení 1,4 miliard dolarů UST a ke staku 240 milionů LUNA. Ani to a ani prodeje rezerv v BTC však nepomohly, což vedlo k prakticky absolutnímu propadu ceny LUNA a k poklesu UST vůči USD na hodnoty, ze kterých se pravděpodobně již nevzchopí.

Jinak řečeno vše nasvědčuje tomu, že tokeny LUNA a stablecoin UST ztratily naprostou důvěru investorů a tento příběh se stane jedním z nejsmutnějších v dosavadní historii kryptoměn.

Zdroj:cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.