Connect with us

Bitcoin

Centrální banka Hondurasu reagovala na fámy o uzákonění Bitcoinu

Zveřejněno

Bitcoin
Zdroj: Pixabay.com

Centrální banka Hondurasu (BHC) reagovala na šířící se spekulace o možném uzákonění Bitcoinu jako zákonného platidla v této středoamerické zemi. Její odpověď byla negativní, což naznačuje, že pravděpodobně šlo jen o fámy.

Ve středečním prohlášení BCH bylo uvedeno, že Bitcoin zatím není v Hondurasu regulován a zároveň v drtivé většině jiných zemích není uznán jako zákonné platidlo. Centrální banka zároveň upozornila, že podle honduraské ústavy je jediným autorizovaným „emitentem bankovek a mincí“, které lze v tomto státě považovat za zákonné platidlo.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

,,BCH nedohlíží ani neručí za transakce prováděné s kryptoměnami jako platebními prostředky. Jakákoli transakce uskutečněná těmito typy virtuálních aktiv je odpovědností a rizikem těch, kteří ji provádějí,“ zní v jejím prohlášení.

Centrální banka také dodala, že intenzivně pracuje na studii možnosti vydání CBDC – tedy digitální verze národní měny zvané lempira. Takový typ měny by podle jejího názoru mohl být na rozdíl od BTC opravdu považován za zákonné platidlo.

Spekulace o tom, že Honduras se stane po El Salvadoru druhou zemí, která učiní z Bitcoinu zákonné platidlo rozpoutalo v předchozích dnech vícero bitcoinových influencerů, ale i samotná prezidentka země Xiamora Castro, která měla uvést: ,,Nesmíme dovolit, aby byl El Salvador zemí, která unikne dolarové hegemonii. Honduras má právo posunout se směrem k zemím „prvního světa“.

https://twitter.com/BTC_LN/status/1505943336183824385

Bitcoiner Max Keiser, který v lednu prohlásil, že zná další zemi, které udělá letos z Bitcoinu zákonné platidlo, kromě toho Twitteru publikoval 18. března status s popisem „Už se to děje…“, k němuž přiložil právě vlajku Hondurasu.

Zdroj:cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.