Connect with us

Bitcoin

Chainalysis: Adopci kryptoměn dominují země s nižším a středním příjmem

Zveřejněno

mapa
Zdroj: unsplash.com

Onchain analytická platforma Chainalysis zveřejnila publikaci „The 2022 Global Crypto Adoption Index“, která je výsledkem její důkladné analýzy současné adopce kryptoměn ve světě.

Chainalysis při vyhodnocování adopce kryptomen realizovala analýzu milionů kryptoměnových transakcí v rámci 146 států, sledovala webovou návštěvnost spojenou s kryptoměnovými projekty a platformami a mnoho dalších on-chain metrik, aby se dopracovala k co nejlepšímu finálnímu odhadu. ,,Odborníci, se kterými jsme vedli rozhovory pro tuto zprávu, se obecně shodli, že náš index odpovídá jejich vnímání trhů, na kterých působí, což nám dává větší důvěru v použitou metodologii,“ uvedla společnost.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Ze studie vyplývá, že v popředí adopce kryptoměn jsou především země s nižšími a vyššími středními příjmy.

Pokud jde o ty „s nižším středním příjmem“, v seznamu TOP20 figurují na prvním místě Vietnam a také Filipíny (2.), Ukrajina (3.), Indie (4.), Pákistán (5.), Nigérie, Maroko (12) .), Nepál (16.), Keňa (19.) a Indonésie (20.).

Tyto země doplňují v seznamu TOP20 země s „vyšším středním příjmem“ a to Brazílie (6.), Thajsko (7.), Rusko (8.), Čína (9.), Turecko (10.), Argentina (11.) , Kolumbie (15.) a Ekvádor (18.) a jediné dva státy, které zatupují v TOP20 státy s vysokými příjmy jsou Spojené státy americké (USA) na 5. místě a Spojené království (UK) na 17. pozici.

Chainalysis uvádí, že globální adopce kryptoměn se v posledních měsících sice zpomalila v důsledku medvědího trhu, ale je stále vyšší, než byla před začátkem býčího trhu v roce 2020. Ze studie také vyplývá, že největší boom kryptoměn pokud jde o jejich osvojení novými lidmi nastal ve druhém kvartálu 2021 a následně o něco menší v Q3 stejného roku, což zjevně koreluje s pohyby ceny Bitcoinu v blízkosti jeho historických maxim.

Zdroj:blog.chainalysis.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.