Connect with us

Kryptoměny

Čína urychluje proces spuštění vlastní kryptoměny. Cítí příležitost

Zveřejněno

Čína vlajka
Čína vlajka

Vedle toho jak se světové centrální banky uchylují k agresivním krokům v boji proti následkům koronaviru na světové hospodářství, Čínská centrální banka (PBoC) urychluje proces zavedení digitální měny centrální banky (CBDC).

Podle Global Times je Čína opět o krok blíže k vydání své digitální měny. Tvrdí, že už dokončila vývoj základních funkcí a nyní připravuje zákony, které pomohou její implementaci.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Global Times přitom zmínil několik společností, které se spolupodílejí na vývoji digitálního juanu – má jít o firmy Alibaba, Tencent, Huawei či China Merchants Bank.

Generální ředitel Digital Renaissance Cao Yan informoval, že tyto společnosti byly vybrány pro testování CBDC z důvodu jejich bohatých zkušeností s blockchainem a platbami třetích stran.

Pokud by digitální juan zapojily do svých služeb Alibaba a Tencent, mohly by tím oslovit většinu Číňanů. Jejich produkty Alibaba Alipay a Wechat Pay mají celkem více než 1,7 miliardy aktivních účtů, což je o 300 milionů více, než má celá země obyvatel.

Čína chce využít digitalizovanou verzi své měny na to, aby předstihla ostatní země v konkurenčním boji. Pokud by se Čínská centrální banka rozhodla přistoupit ke snížení úrokové sazby na nulu, nebo dokonce pro vstup do záporného území, údajně by byl na to digitální juan ideální.

zdroj: cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.