Connect with us

Bitcoin

Čínský blockchain expert: Bitcoin je Ponziho schéma, stablecoiny jsou OK

Zveřejněno

Bitcoin Čína
Zdroj: Unsplash.com

Něco přes rok od momentu, kdy Čína zakázala těžbu bitcoinu a zintenzivnila práce na vlastní digitální měně pod kontrolou centrální banky PBoC (čínská verze CBDC), označil jeden z klíčových čínských expertů na blockchain technologii samotný Bitcoin za Ponziho schéma.

Čerstvým novým kritikem Bitcoinu a všeho spojeného s kryptoměnami z čínských řad je Yifan He, generální ředitel Red Date Technology, významné technologické firmy podílející se na vývoji velkého čínského blockchainového projektu Blockchain Service Network (BSN).

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Yifan He na kryptoměny zaostřil skrze článek publikovaný v místních novinách The People’s Daily, s nadpisem „Největší Ponziho schéma v historii lidstva,“ ve kterém se věnoval různým druhům kryptoměn a jejich charakteristice, která je podle něj velmi podobná předem plánovanému podvodu.

Článek se například zmiňuje o kolapsu kryptoměny Terra a jejího nativního tokenu LUNA, či s tím souvisejícímu kolapsu algoritmického stablecoinu UST. Kritizuje však také stále populárnější koncept virtuálních měn známých jako X-to-earn odkazující na projekty move-to-earn nebo play-to-earn, které označuje za „phishingové strategie“.

Nelíbí se mu ani Bitcoin

Šéf projektu BSN zaostřil i na samotný Bitcoin (BTC), u kterého zmínil kritiku Billa Gatese či Warrena Buffeta, přičemž přiznal, že stejně jako tito finanční velikáni, ani on není jeho fanouškem. ,,V současné době jsou všechny neregulované kryptoměny včetně bitcoinu podle mého názoru Ponziho schématy, jen se odlišují různými úrovněmi rizika na základě tržních limitů a počtu uživatelů,“ uvedl v reakci na otázku Cointelegraphu ohledně Bitcoinu.

He také přiznal, že nikdy neměl žádnou kryptoměnu a ani kryptoměnovou peněženku. ,,Nedotknu se jich teď a ani v budoucnosti, i pokud budou regulovány, protože podle mého názoru nemají žádnou hodnotu,“ vzkázal.

Čínský podnikatel si také kopl do El Salvadoru, středoamerické země, která v roce 2021 jako první na světě udělala z bitcoinu zákonné platidlo, když konstatoval, že místní vláda zřejmě potřebuje doučování týkající se základů finančnictví.

Stablecoiny prý mají budoucnost

Zajímavé však je, že jedna kategorie kryptoměn mu nevadí – jedná se o stablecoiny. K nim uvedl, že mohou fungovat a uspět, pokud budou správně regulovány. ,,USDC nebo USDT jsou měny související s platbami, nikoli spekulativní aktiva. Pokud budou plně regulovány, budou v pořádku.“

I když Čína oficiálně staví decentralizované kryptoměny do nelegální pozice a těžbu BTC zakazuje, je podle posledních dat Cambridge University stále druhým největším těžařem Bitcoinu hned po USA (podle geografického rozpoložení těžařů). Vypadá to tedy tak, že těžaři v nejlidnatější zemi světa si našli cestu k Bitcoinu, přestože jim za to hrozí vážné postihy.

Zdroj:cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.