Connect with us

Kryptoměny

Čínský VC přichází o 42 milionů dolarů v kryptoměnách kvůli kompromitovanému seedu

Zveřejněno

Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Bo Shen, jeden ze zakladatelů Fenbushi Capital, který utrpěl ztráty po útoků hackerů již v roce 2016, byl hacknut znovu. K útoku došlo na jeho soukromou kryptopeněženku.

Kdo je Bo Shen?

 • Bo Shen je jedním ze zakladatelů Fenbushi Capital
 • Patří mezi brzké investory do Auguru a Etherea
 • Narodil se v Číně a nyní žije v USA
 • Fenbushi Capital je jedním z prvních fondů rizikového kapitálu v Číně, který investuje výhradně do společností podporujících blockchainu.
 • Mezi poradce tohoto fondu patří i Vitalik Buterin.

K čemu došlo?

 • Podle nového příspěvku na Twitteru z 23. listopadu Bo Shen tvrdí, že z jeho peněženky Trust Wallet byly 10. listopadu odčerpány prostředky v hodnotě 42 milionů dolarů.
 • Shen, který vyrostl v Číně, ale nyní žije v Atlantě, tvrdí, že tyto prostředky byly jeho osobním majetkem a zneužití se netýká subjektů spojených s Fenbushi.

Bo Shen na Twitteru uvedl:

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

„Incident byl nahlášen místním orgánům činným v trestním řízení. Zapojila se do něj FBI i právníci. Civilizace a spravedlnost nakonec zvítězí nad barbarstvím a zlem. To je železný zákon lidské společnosti. Je to jen otázka času.“

Co zjistilo vyšetřování?

 • Firma SlowMist, která se zabývá analýzou blockchainu, potvrdila exploit a uvedla, že důvodem krádeže je „kompromitace mnemotechnických slov“.
 • Firma také zveřejnila, že kombinací adres patřících Shenovi bylo odčerpáno 38 233 180 USD Coin (USDC), 1 607 Etherů (ETH), 719 760 Tetherů (USDT) a 4,13 Bitcoinů (BTC).
 • Odcizené prostředky byly později uloženy na burzách ChangeNow a SideShift.

Firma SlowMist uvedla:

„Během vyšetřování jsme navíc ověřili, že peněženka Trust Wallet @boshen1011 je oficiální verzí a ne falešnou peněženkou. Samotná peněženka Trust Wallet nemá žádné bezpečnostní problémy související s touto krádeží.“

Bo Shen byl hacknut již podruhé

 • Poslední zaznamenaný hackerský útok na peněženky Bo Shena se odehrál 8. prosince 2016.
 • Shenovi, brzkému investorovi do Etherea a Auguru, byly tehdy z jeho peněženek odčerpány oba tokeny.
 • Část prostředků se od té doby podařilo získat zpět.

Zdroj: Cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.