Connect with us

Ethereum

Circle zmrazila stablecoiny USDC spojené s Dapp mixerem Tornado Cash

Zveřejněno

tornado
Zdroj: Unsplash.com

Analytická kryptoměnová společnost Dune Analytics upozornila, že emitent stablecoinu USDC, společnost Circle, zmrazila finanční prostředky v minimální hodnotě 75 000 USDC.

Ke zmrazení těchto aktiv došlo pravděpodobně v reakci na pověření od amerického regulátora Úřadu pro kontrolu zahraničních aktiv v souvislosti s decentralizovanou aplikací (Dapp) s názvem Tornado Cash, která umožňuje zamlžení stop (onchain transakcí), resp. tzv. mixing na blockchainu kryptoměny Ethereum.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Z oznámení amerického regulátora vyplývá, že americké osoby a subjekty, které budou úmyslně realizovat transakce s adresami uveřejněnými na seznamu blokovaných osob (SDN) mohou čelit pokutě v rozmezí od 50 000 až do 10 000 000 USD. V rozsahu od 10 do 30 let.

Na takovém seznamu se měly ocitnout právě adresy spojené s mixerem kryptoměn Tornado Cash, který podle informací Cointelegraph spravuje 437 milionů dolarů, přičemž spravovaná hodnota zahrnuje stablecoiny, kryptoměnu Ethereum a wrappované bitcoiny, neboli wBTC.

Od emitentů stablecoinů, tedy Tetheru (USDT) a Circle (USDC) se nyní očekává, že tato aktiva zmrazí, což podle Dune Analyticis již v určitém rozsahu společnost Circle udělala.

Z informace je zřejmé, že regulátoři mají dopad na kryptoměnové transakce v případě, že lze nalézt centralizovaný bod, na který lze zatlačit. V tomto případě jsou to emitenti centralizovaných stablecoinů Circle a Tether (a jiní), kteří musí pod hrozbou vysokých pokut respektovat daná nařízení.

Zdroj:cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.