Connect with us

Bitcoin

Čísla z Twitteru: Zájem o Bitcoin roste, altcoiny však padají

Zveřejněno

twitter-bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Pokud by se zmínky uživatelů na Twitteru o konkrétních kryptoměnách promítaly do jejich ceny, tak by byl na tom Bitcoin dobře, ale altcoiny velmi špatně. Vyplývá to z nových čísel, které publikovala analytická společnost Bitinfocharts.

Bitinfocharts, která sleduje aktivitu uživatelů na sociální síti Twitter, informovala, že hlavní altcoiny jako Ethereum, Litecoin a XRP, se blíží ke svým historickým minimům za období posledních dvou až tří let. Naopak zmínky o Bitcoinu v posledních třech měsících rostou, přestože jsou daleko od svých maxim v roce 2017, kdy vrcholil poslední velký krypto bullrun.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Průměr denních tweetů o XRP (s použitím hashtag) je kolem 2500, což je o 60% méně, než v lednu 2020, kdy se tento průměr pohyboval mezi 6000 až 7000 tweetů. Naposledy bylo XRP tak nízko v tomto ukazateli před téměř 21 měsíci v červenci 2018. Zajímavé však je, že svého vrcholu dosáhlo XRP na Twitteru 21. září 2018 a tedy nikoliv koncem roku 2017, jako ostatní velké kryptoměny. Podle Bitcoininfocharts v té době byly zmínky o XRP přibližně 20 000 krát denně. Pravděpodobně za to mohli zprávy o tom, že technologii firmy Ripple s názvem XRapid, která využívá kryptoměnu XRP, si jdou osvojit banky.

Pokud jde o Litecoin, zmínky o této kryptoměně jsou aktuálně na 1,3% svého dosavadního maxima, kterým bylo přibližně 31 000 tweetů denně. Ethereum je od svých maxim až 95%. Historicky nejvyšší denní průměr byl okolo 51 tisíc tweetů.

Pokud však jde o Bitcoin, zmínky o této kryptoměně rostou od úvodu roku 2020. Zatímco v lednu se denně zmínili průměrně 12 tisíc krát, v březnu je to už zhruba dvojnásobek (rekord atakoval 160 tisíc tweetů denně).

Důvodů zvýšeného zájmu o Bitcoin může být několik. Někteří analytici se přiklánějí k názoru, že lidé ho vyhledávají jako investiční alternativu v době globální nejistoty související s koronavirem a otřesy ekonomiky. Jiní se domnívají, že k tomu dopomáhá blížící se květnový halving.

zdroj:cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.