Connect with us

Bitcoin

Citigroup & Goldman Sachs a jak si Wall Street nechce nechat ujít šílenství kolem Bitcoinu

Zveřejněno

Wall Street Bitcoin
Wall Street Bitcoin

Americká nadnárodní společnost z New Yorku Goldman Sachs zabývající se finančními službami a bankovnictvím původně již v roce 2018 avizovala, že přinese na trh Bitcoin futures kontrakty, ale příchodem silného medvědího trhu ze svých plánů upustila.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Po téměř 3 letech se však Goldman Sachs pro rostoucí zájem investorů o Bitcoin opět vrací k této myšlence a její obchodní oddělení potvrdilo, že v průběhu března přinese na trh vlastní Bitcoin futures kontrakty.

https://twitter.com/APompliano/status/1366442445991530498

V Goldman Sachs tak zjevně pochopili, že i oni se musí zúčastnit nové vlny šílenství okolo nejznámější kryptoměny. Futures kontrakty na Bitcoinu už nejsou žádnou novinkou a úspěšně se dlouhodobě obchodují například u konkurence CME Group či skrz Fidelity Group. Příchod jednoho z největších býků z Wall Street však naznačuje, že ani tento velký gigant si tentokrát nechce nechat ujít příležitost zúčastnit se nové jízdy.

Citigroup vidí v Bitcoinu velký potenciál

Globální investiční banka Citi (Citigroup Inc) mezitím zveřejnila o Bitcoinu zajímavou studii, ve kterém ho označila za „North Star“ (severní hvězdu / Severka) inovací. Zpráva zmiňuje hned několik zajímavých býčích fundamentů nejznámější kryptoměny.

Banka nejprve ve své zprávě poukázala na rostoucí trend akumulace Bitcoinu významnými institucemi. Zmínila nedávné nákupy firem Microstrategy či Tesly, čímž poukázala, že ve srovnání s rokem 2017 se přerozdělení Bitcoinů výrazným způsobem odlišuje. Předešlý bullrun byl totiž téměř výhradně v režii malých investorů, tedy retailu.

https://twitter.com/NischalShetty/status/1366588559516266496

Zpráva také tvrdí, že Bitcoin má potenciál stát se budoucí hlavní měnou pro vypořádání mezinárodních obchodů. Má prý totiž „design bez hranic a nedostatek devizové expozice jako klíčových prvků, které by mohly tento fenomén ovlivnit“.

Nejdůležitějším faktorem, který ovlivní, zda se Bitcoin stane hlavní měnou pro mezinárodní obchod, je údajně to, jak bude v budoucnu vnímán.

Citi totiž tvrdí, že vnímání Bitcoinu se postupně mění. Nejprve šlo technologii, následně o nástroj odolný cenzuře a nejnověji je považován za aktivum, jehož je nedostatek. V budoucnu však může začít být vnímán jako globální síť pro výměnu hodnoty.

,,Bitcoin se stává de-facto severní hvězdou prostoru digitálních aktiv a jeho trajektorie je považována za kompas pro vývoj širšího ekosystému,“ píše se ve zprávě.

Bitcoin se podle Citi rychlým krokem přibližuje k tradičním financím. Když vznikl, byl od nich téměř úplně odpojen. Aktuálně však existuje množství způsobů jeho rychlého převodu na fiat a zpět. Banka poukázal i na to, že skrz PayPalu je nyní možné Bitcoinem platit absolutně bez starosti. ,,Jedná se o výrazné zlepšení schopností pohybovat se mezi těmito dvěma ekosystémy.“

Citi vedle toho jmenovala i několik rizik, které s Bitcoinem souvisejí. Jednou z možnosti je tzv. Flippening – tedy teoretická možnost, že by Bitcoin předběhla v kapitalizaci jiná kryptoměna. Studie uvádí, že tempo růstu altcoinů je v bullrunu rychlejší, než Bitcoinů. Zatímco v roce 2020 narostla hodnota Bitcoinu 2,7x násobně, hodnota altcoinů až 3,75x. Jinak řečeno podíl Bitcoinu na kryptotrhu mírně klesá – meziročně z 69% na současných přibližně 62%.

Dalším rizikovým faktorem pro Bitcoin by mohlo být vytracení se teze, že je bezpečným přístavem v době ekonomické nejistoty. Čína navzdory COVID roce prokázala pozitivní hospodářský růst a Citi upozorňuje, že pokud se velkým ekonomikám podaří dostat z „COVID éry“ bez větších následků, tradiční investoři se mohou opět vrátit zpět na běžnější trh a zapomenout na „novodobý fenomén bezpečného přístavu“, který má nahradit zlato.

zdroj: decrypt.co,

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.