Connect with us

Kryptoměny

Co nám uteklo v předchozích dnech? TOP zajímavosti ze světa kryptoměn

Zveřejněno

Otáznik
Pixabay.com

Odložené spuštění hardforku Vasil na Cardano, onchain data bitcoinu či kryptofondy opět v zelených číslech. Je zde přehled TOP zpráv ze světa kryptoměn předchozích dní.

Přehled zajímavostí ze světa kryptoměn předchozích dní:

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.
  • KRYPTOFONDY: V předchozím pracovním týdnu naproudilo do kryptoměnových fondů podle dat CoinShares dalších 81 milionů dolarů, přičemž šlo už za pátý týden v řadě, během kterého fondy zaznamenaly kladnou bilanci. Nejvíce kapitálu suverénně nabyl Bitcoin – až 84,8 milionů dolarů, zatímco fondy spojené s „košem různých digitálních aktiv“ či “ short Bitcoinem“ skončily v záporu.
  • ONCHAIN DATA BTC: Onchain analytická platforma Glassnode upozornila, že ačkoli během aktuálního bearmarketu klesá počet aktivních adres na bitcoinovém blockchainu, neklesá tak prudkým způsobem, jako během cenové korekce po květnu 2021. Podobné je to i v případě počtu transakcí za 1 minutu. Glassnode také upozornila, že počet BTC na Lightning Network je opět na novém maximu (přes 4400 BTC) a od 1. května 2021 stoupl o 19%. Optimisticky vypadá i indikátor SOPR, který naznačuje, že investoři jsou opět schopni realizovat zisky.
  • CARDANO: Hardfork kryptoměny Cardano s názvem Vasil byl již podruhé odložen. Vasil měl zlepšit škálování, rychlost a transakční poplatky na tomto blockchainu.
  • SOLANA: Kryptoměna Solona (SOL) zažívá další nepříjemný den její stále relativně krátké historie – poté, co v předchozích měsících minimálně 7krát nefungoval její blockchain, což poukázalo i na silnou centralizaci této kryptoměny, došlo snad ještě k negativnější zprávě – lidé hlásí hacky kryptopeněženek na ní postavených.
  • „LEHMAN BROTHERS“ EVENT: Portál DappRadar konstatoval, že květnový kolaps kryptoměn Terra (LUNA) a algoritmického stablecoinu UST se podařilo mnoha DeFi, NFT a Metaverse platformám ve zdraví přežít, přestože si vyžádal svou daň v podobě bankrotů Three Arrows Capital, Celsius či Voyager Digital. DappRadar přirovnal tento kolaps krachu bankovního giganta Lehman Brothers na akciových trzích v roce 2008.
  • TETHER (USDT): Společnost Tether uvedla, že snaha hedgeových fondů shortovat její stablecoin USDT po kolapsu algoritmického stablecoinu UST postaveného na blockchainu Terra (LUNA) byla jasným důkazem jejich „zásadního nepochopení trhu s kryptoměnami a také samotného Tetheru “. Společnost Tether, která stojí za největším stablecoinem USDT, dodala, že pokus o shortování USDT poukázal na „asymetrickou znalostní propast mezi účastníky trhu s kryptoměnami a subjekty v tradičním finančním sektoru“ a zdůraznila, že USDT v oběhu jsou stále plnohodnotně kryté, což potvrdila tato událost.
  • BINANCE: Šéf burzy Binance Changpeng Zhao upozornil, že vlády, které se snaží oddělit obchodování na kryptoburzách podle konkrétní jurisdikce, jsou na velkém omylu, protože vyšší likvidita (globální burza s knihou objednávek obchodníků z různých koutů světa) je to, co zaručuje investorům lepší ceny, těsnější rozložení obchodů a rychlejší vypřádání. ,,Jde o velmi důležitou formu ochrany spotřebitele,“ upozornil Zhao. Burza Binance v posledních měsících získala licenci na působení ve Španělsku, Itálii či v Dubaji, přičemž její CEO se nedávno osobně setkal i s prezidentem Francie Emanuelem Macronem či s tureckým ministrem financí.
  • METAVERSE: Zakladatel kryptoměny Ethereum Vitalik Buterin si myslí, že Metaverse megaprojekt od Meta Platforms (bývalý Facebook) selže ve snaze vytvořit virtuální svět pro miliardy lidí. ,,Zatím neznáme definici toho, co přesně je metaverse a co vlastně od něj lidé chtějí. Takže všechno, co teď Facebook vytváří, nakonec selže,“ konstatoval. Vizi vytvořit metaverse však nemá jen zakladatel Facebooku Mark Zuckerberg , ale také mnoho vývojových týmů, kteří vytvářejí metaverse světy i na Ethereum – mezi nejznámější patří projekty Decentraland či The Sandbox.
  • ETF : Dcera správcovského giganta Charles Schwab – společnost Schwab Asset Management spouští nové ETF, které umožňuje skrze tradiční investiční produkt investici do firem, které podnikají s kryptoměnami. ETF s označením Crypto Thematic ETF bude sledovat tvz. „ Schwabův kryptografický tematický index“, který zahrnuje firmy, které podnikají s kryptoměnami nebo mají prospěch z růstu jejich cen.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.