Connect with us

Bitcoin

Co podle Google trendů lidé nejvíce v oblasti kryptoměn vyhledávají? Výsledky vás (ne)překvapí

Zveřejněno

Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Velmi dobrou výpovědní hodnotu v oblasti kryptoměn mají Google trendy, které uvádějí zájem o daná klíčová slova. Dnes se podíváme na aktuální trendy nejvyhledávanějších slov z oblasti kryptoměn.

Aktuální trendy

Zájem o kryptoměny z globálního hlediska klesá. Webová stránka Google Trends analyzuje popularitu vyhledávacích slov na celém světě nebo zemi a hodnotí konkrétní výrazy a fráze podle počtu vyhledávání. V loňském roce dosáhly kryptoměny jako BTC a ETH historických maxim a zájem během těchto konkrétních časových období výrazně vzrostl. Když cena dosáhne nových maxim, zájem ze strany široké veřejnost roste, přičemž v případě poklesu trhů je to přesně naopak a zájem klesá.

Na grafu výše můžete vidět, že klíčové slovo Bitcoin dosáhlo maxima 100 bodů v době od 16. května do 22. května 2021. Vyhledávací poptávka pro tuto největší kryptoměnu byl také vysoko v lednu a únoru 2021 a držel se nad 75 body. Dnes je skóre o desítky procent nižší než bylo zaznamenáno v květnu, protože výraz Bitcoin má momentálně skóre 37, přičemž zkratka BTC je na hodnotě 45.

Podíváme-li se však na Ethereum, jeho poptávka měla nejvyšší hodnoty také v květnu loňského roku, kdy dosáhlo maxima 100 bodů. V těchto dnech je však Ethereum populárnější než Bitcoim, neboť jeho aktuální hodnoty jsou na 46, přičemž zkratka ETH má 69 bodů. O zvýšený zájem o druhou největší kryptoměnu se nepochybně zasloužily NFT, o které je zájem v této době obrovský. Co se týká vyhledávání slova „kryptoměny“, momentálně jsme na hodnotě 38 bodů.

Vítězem NFT

Suverénním vítězem je v této statistice pojem NFT. Není se čemu divit, tato oblast kryptoměn si stále více získává pozornost běžných lidí, kteří chtějí také zkusit pohádkově zbohatnout na tomto novém trendu. Poslední dva týdny se hodnota vyhledávání držela na maximální úrovni 100 bodů, dnes k večeru klesla na 97. Ani Bitcoinu ani Ethereu se nepodařilo získat 100 bodů zájmu 2 týdny po sobě, vždy to byl jen jednorázový výstřel vzhůru.

Bude zajímavé sledovat, jak dlouho budou NFT středem pozornosti. Podíváme-li se na graf níže, zvýšený zájem veřejnosti můžeme vidět i v růstu počtu prodejů NFT za poslední dny. Aktuálně jsme v počtu prodejů za den v mínusu asi 85% vůči maximu, kterého dosáhl tento sektor v srpnu loňského roku. V té době byl však zájem o NFT „jen“ na hodnotě 40 bodů podle Google trendů.

Zdroj: Google trends

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.