Connect with us

Ethereum

Co říkají o Ethereum hardforku a EIP 1559 kryptoanalytici?

Zveřejněno

Etheruem
pixabay.com

Kryptoměna Ethereum (ETH) má za sebou hardfork s označením London, který lze zařadit mezi ty nejdůležitější v její dosavadní historii. Jeho součástí byla totiž implementace aktualizace s názvem EIP 1559, která mění inflační povahu této kryptoměny.

Zavedení EIP 1559 s sebou přináší tyto 3 důležité změny:

  • Transakční poplatky již nejdou těžařům Ethereum, po novém se ničí (mizí z oběhu)
  • Zadavatelé transakcí mohou poslat těžařům dobrovolné spropitné (tip), kterým mohou upřednostnit svou transakci v pořadí
  • Transakční poplatky se standardizují pro celou síť. Pokud je síť přetížená stoupají a naopak.

Tyto změny působí na investory atraktivně zejména ze dvou důvodů:

  • Mohou přispět ke snížení celkových transakčních poplatků na síti
  • Přinášejí do Ethereum deflační prvek – ničení ETH totiž může snížit celkovou inflaci této kryptoměny, dokonce v některých okamžicích může z oběhu zmizet větší množství ETH, než se v daném čase vytěží. To by mohlo mít pozitivní vliv i na cenu této kryptoměny, jelikož její nabídka se bude rozšiřovat pomaleji než tomu bylo před touto aktualizací

Jak reagovali analytici?

Co si však myslí o této aktualizaci odborníci? Portál Coindesk požádal několik představitelů kryptosektoru, aby se podělili o svůj názor.

Analytik CrossTower Martin Gaspar je optimistou. Uvedl, že pojem o „deflačním Ethereum“ se nyní stal hmatatelným a může to mít i přímý vliv na cenu této kryptoměny.

Alex Svanevik, který zakládal firmu Nansen, zas upozornil, že potrvá nějaký čas, možná až týdny, než se projeví skutečný vliv této inovace na síť Ethereum. Dosavadní čísla prostě ještě nejsou dostatečné obsáhlé, aby bylo možné dělat nějaké uzávěry. ,,Když peněženky, boty atd. začnou využívat funkce EIP 1559, pak budeme vědět více o tom, jak tato aktualizace bude dlouhodobě ovlivňovat Ethereum,“ uvedl.

Vliv EIP 1559 na Ethereum z pohledu ceny bude markantní podle Alexandra Lorese z firmy Quantum Economics. ,,Zvýšený nedostatek etherů přinese dlouhodobější vliv na faktory týkající se nabídky a poptávky. Z krátkodobého pohledu je toto další důvod, proč být v souvislosti s Ethereum bullish. Věřím, že je to další podpůrný faktor rally Ethereum.“

,,Jde o nejrozsáhlejší inovaci na Ethereum za poslední roky. Kousek ze mě si stále myslí, že někteří Ethereum maximalisté se domnívali, že k tomu ani nikdy nedojde,“ uvedl Tom Salter, analytik firmy ByteTree.

Sledujte, kolik se spálí

Pokud vás zajímá kolik ETH se spálí při nových vytěžených blocích, sledovat to můžete na stránce „Watch the Burn“ nebo na webu Etherchain.org/Burn. Na live grafu najdete údaje o počtu vytěžených ETH, zaplacených tipech a také hodnotě spálených ETH při každém jednom vytěženém bloku.

V době psaní tohoto článku bylo spálených už přes 3870 ETH, tedy od čtvrtečního hardforku London.

zdroj: coindesk.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Populárne