Connect with us

Bitcoin

Co se stalo s bitcoiny, které měla pod kontrolou Luna Foundation Guard?

Zveřejněno

Bitcoin
Zdroj: Unsplash.com

Po obrovském propadu ceny kryptoměny Terra (LUNA) a k ní vázaného stablecoinu UST, který ztratil schopnost vazby s americkým dolarem, což odstartovalo celý pád, je stále nezodpovězenou otázkou, co se stalo s Bitcoiny, které měly sloužit jako rezervní aktivum pro krytí hodnoty UST.

Když začaly prvotní problémy UST, který začal minulý týden ztrácet svou vazbu s americkým dolarem, Luna Foundation Guard (LFG), nezisková organizace zodpovědná za dohled nad ekosystémem Terra, která daný stablecoin zastřešuje, hlasovala pro použití 1,5 miliardy dolarů v bitcoinech a UST pro podporu opětovného zabezpečení peggingu (vazby) UST k USD.

Tento krok byl v souladu se strategií připravovanou právě na podobné problémy. Luna Foundation Guard (LFG) totiž od ledna nakupovala do rezerv bitcoiny a také tokeny Avalanche, Luna a UST, aby je mohla použít pro případ nouze. Pokud jde o bitcoiny, LFG před začátkem problémů získala pod kontrolu BTC za 3,5 miliardy dolarů s tím, že jejím cílem bylo naakumulovat BTC v celkové sumě až 10 miliard dolarů. Do Kwon, zakladatel Terra, v té době tvrdil, že chtějí být druhým největším držitelem bitcoinů hned po záhadném tvůrci bitcoinu Satoshi Nakamoto.

Použití 1,5 miliard dolarů ze zmiňovaných rezerv však LFG k zajištění opětovného peggingu UST k dolaru nepomohlo a v úterý se začala cena UST propadat k dosud nepředstavitelným minimům. Do konce týdne se postupně propadla až k hodnotě kolem 0,13 USD, což znamená, že algoritmický stablecoin UST absolutně ztratil svůj hlavní a jediný úkol – být roven hodnotě USD. V reakci na to absolutně klesla také důvěra v kryptoměnu LUNA, která se propadla prakticky o 100%.

Co se však mezitím dělo s bitcoiny pod kontrolou LFG?

Podle blockchainové ​​analytické platformy Elliptic ještě minulé pondělí pár hodin po oznámení, že použijí 1,5 miliardy dolarů z rezerv LFG, byly přesunuty z bitcoinové adresy spojené s LFG bitcoiny za 750 milionů dolarů na novou adresu. Následně ve stejný den se přesunulo dalších 930 milionů dolarů v BTC z několika peněženek spojených s LFG na stejnou novou adresu – celkově na ni mělo přijít 52 189 BTC za 1,6 miliard dolarů, které byly následně přesunuty na jeden účet na burze Gemini.

Po těchto převodech zůstalo v rezervách LFG 28 205 BTC, což bylo v té době asi 875 milionů dolarů. V úterý byly následně přesunuty na účet na burze Binance.

Portál DeCrypt však upozorňuje, že od onoho okamžiku není známo, zda tyto bitcoiny na účtech Gemini a Binance byly prodány za účelem obrovských nákupů UST s cílem zajistit jeho opětovný pegging k USD, nebo byly následně přesunuty do jakýchkoli jiných peněženek, které jsou stále pod kontrolou Luna Foundation Guard.

Tím pádem je nutno konstatovat jedno – Luna Foundation Guard ohledně svých BTC jedná v těchto pro investory do LUNA a UST mimořádně těžkých časech, velmi netransparentně, což mezitím zkritizoval už i zakladatel burzy Binance Changpeng Zhao.

Zdroj:decrypt.co 

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.