Connect with us

Bitcoin

Coinbase drží 2 miliony bitcoinů – dvojnásobek toho, co se připisuje Satoshimu!

Zveřejněno

Bitcoin
Pixabay.com

Generální ředitel první veřejně obchodované kryptoměnové burzy v USA Coinbase přiznal, že drží v rámci všech svých produktů přibližně 2 miliony bitcoinů. Pro ilustraci na adresách zakladatele Bitcoinu Satoshiho Nakamota, který se od roku 2011 vypařil, se nachází odhadem jeden milion BTC.

  • CEO největší americké kryptoměnové burzy Coinbase Brian Armstrong uvedl, že burza k 30. září 20222 vlastnila resp. držela ve své zprávě 2 miliony BTC v hodnotě 39,9 miliardy dolarů. Stalo se tak v době, kdy veřejnost pozorně sleduje bankrot zkrachovalé burzy FTX a má obavy o zdraví dalších velkých kryptofirem
  • Mezi tyto 2 miliony BTC by měly patřit nejen bitcoiny, které Coinbase spravuje retailovým investorům, ale například i cca 640 000 BTC, které uchovává Grayscale Investmenents a jejího produktu GBTC v rámci služby Coinbase Custody.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.
  • Coinbase spravuje také Ethery (ETH) v hodnotě 24,1 miliardy dolarů a jiné kryptoměny v hodnotě 31 miliard dolarů (data k 30. září)
  • Množství bitcoinů, které Coinbase drží ve své úschově potvrzuje, že tato společnost patří mezi první volby, není-li vůbec jednoznačně první volbou pro úschovu bitcoinů ze strany institucionálních investorů
  • Brian Armstrong uvedl, že jakékoli poplašné zprávy ohledně Coinbase jsou zbytečné, protože jsou veřejně obchodovaná společnost a tedy finance této firmy jsou veřejné. ,,Všichni se musíme spojit, abychom v budoucnu vybudovali toto odvětví zodpovědným způsobem. Dávejte si pozor na nepravdivé informace,“ vzkázal na Twitteru.
  • Ještě předtím, než Brian Armstrong oznámil, kolik BTC drží Coinbase ve své úschově, zveřejnil tweet o tomto tématu šéf Binance Changpeng Zhao (CZ), který zpochybňoval transparentnost držení bitcoinů ze strany Coinbase a sdílel příspěvek, ve kterém podle Yahoo Finance držela Coinbase kolem 635 000 BTC. Zhao později tento tweet smazal a přiznal chybu, protože jeho příspěvek mohl být považován jako šíření FUD. ,,Brian Armstrong mi právě řekl, že čísla v (sdílených) článcích jsou nesprávná. Předchozí tweet jsem odstranil. Spolupracujeme na zlepšení transparentnosti v tomto odvětví.”

  • Šéfa Binance zkritizoval za již smazaný „tweet“ i známý onchain analytik Will Clemente pracující pro Reflexivity Research, který uvedl, že CZ se sice snaží chránit průmysl, ale měl by být dost inteligentní na to, aby uměl odlišit, co jsou rezervy burzy a co jsou custody služby, které poskytuje

  • Akcie Coinbase po vyjádřeních Armstronga stouply během obchodního dne o 5%. Při aktuální ceně 43,39 USD za 1 akcii Coinabse jsou však za poslední rok ve ztrátě 86%. Coinbase je přitom vůbec první kryptoburzou, která je obchodována na amerických burzách cenných papírů, konkrétně v jejím případě na NASDAQ

Zdroj:news.bitcoin.com,cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.