Connect with us

Kryptoměny

Coinbase má za sebou katastrofální earnings – akcie firmy dnes padají o více než 15%

Zveřejněno

Coinbase
Zdroj: Unsplash.com

Společnost Coinbase (NASDAQ:COIN) má za sebou earnings – tedy zveřejňování hospodářských výsledků za první kvartál 2022. Jelikož Coinbase je vůbec první veřejně obchodovanou kryptoměnovou burzou na světě, není překvapující, že tato událost se setkala i s velkou pozorností kryptokomunity.

Přestože earnings z pohledu výsledků nedopadly pro Coinbase vůbec lichotivě, šéf a zakladatel této společnosti Brian Armstrong během „callu“ s investory uvedl, že nikdy nebyl optimističtější, pokud jde o budoucnost firmy, než je nyní.

Coinbase během zprávy o hospodaření musela oznámit, že její tržby v prvním kvartálu 2022 klesly v porovnání se stejným obdobím v loňském roce až o 27% na 1,17 miliardy dolarů (šlo o významný pokles z 1,6 miliard USD v prvním čtvrtletí 2021) . Ve srovnání se čtvrtým kvartálem 2021 jsou výsledky ještě horší, jelikož v něm zaznamenala Coinbase tržby až 2,5 miliardy dolarů. Coinbase stejně tak klesl počet transakcí a to až o 19% v porovnání s předchozím kvartálem.

Akcie největší kryptoburzy v USA, která je vnímána i jako oblíbená brána do světa BTC pro institucionální investory, klesly včera o dalších 12,6% a v pre-market hours (mimo hlavní obchodní hodiny) se obchodují v dále velké ztrátě 16%. Už i bez toho jsou přitom v mínusu 70% od úvodu roku, zatímco BTC za stejnou dobu ztratil „jen“ 29%.

Navzdory špatným hospodářským výsledkům a obrovskému propadu cen akcií Brian Armstrong vysvětlil, že o budoucnost firmy a ekosystém kryptoměn nemá obavy:

,,K našim dveřím si razí cestu tolik zákazníků, že musíme mít všechny ruce na palubě, aby vše fungovalo, takže období propadu trhu jsou často vítanou změnou v tom smyslu, že se musíme soustředit na budování další úrovně inovací, ze kterých budeme mít užitek v dalším cyklu.“

Jsou chamtiví, když ostatní panikáři, tvrdí Armstrong

Armostong následně dodal, že Coinbase je firma, která se stává „chamtivou“ v době, kdy se ostatně bojí. Myslel to v tom smyslu, že chce tento čas věnovat získání „nových talentů“ a na přípravu dalších projektů, které posílí infrastrukturu společnosti.

Pokud jde o earnings, které vypovídají o nenaplněných hospodářských cílech, dodal:

,,Širší (globální) trhy padají. Vidíme poklesy u růstových technologických aktiv a rizikových aktiv a Coinbase a kryptoměny obecně nejsou toho výjimkou. Dobrou zprávou je, že jako kryptoměnová společnost jsme přežili mnoho různých cyklů v kryptoměnách včetně velkých poklesů cen, díky kterým jsme dobře připraveni na fungování v takovém nepříznivém prostředí.“

Armostrong následně investorům připomněl prospekt, který zveřejnili před rokem, ve kterém uvedli, že volatilita trhu patří mezi možná rizika a že vize firmy je dlouhodobá. Také zmínil, že mezi oblasti, kterým se chtějí nyní věnovat, patří NFT. Firma teprve nedávno spustila beta verzi svého vlastního NFT tržiště, které však zatím výrazněji nezaujalo a má velmi daleko k tomu, aby mohlo být konkurencí například pro OpenSea.

Na závěr doplnil zajímavou statistiku, kterou bohužel nerozvedl a to je to, že až 54% aktivních uživatelů platformy činí na Coinbase aktivitu, která nesouvisí přímo s obchodováním kryptoměn.

Krypto na Coinbase není pod vaší 100% kontrolou

My doplňujeme také jeden jiný zajímavý fakt, který vyplývá z earnings. Ve zprávě, která byla během zveřejnění výsledků hospodaření zveřejněna, se uvádí, že vlády mají právo od Coinbase vyžádat kryptoměny a jiné finanční zůstatky konkrétních uživatelů, rozhodne-li se tento majetek z nějakého důvodu zmrazit nebo zabavit (konkrétně v textu je uveden osobní bankrot).

Tato informace potvrzuje, že kryptoměny mají jejich držitelé pod vlastní kontrolou POUZE v případě, že je drží na vlastních privátních peněženkách s vlastními správně chráněnými privátními klíči (seedem) a ne přímo na burzách.

Zdroj:cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.