Connect with us

Kryptoměny

Coinbase míří na burzu. Odhalila zisky, kolik vlastní BTC a jaká jsou rizika kryptotrhu         

Zveřejněno

coinbase
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Největší americká kryptosměnárna Coinbase, která hraje důležitou roli nejen pro retail, ale i americké instituce, které chtějí nakupovat kryptoměny v čele s Bitcoinem, udělala další důležitý krok k tomu, aby se stala veřejně obchodovanou společností.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

V rámci „Podání S-1“ na SEC, které je nezbytným krokem, který musí předcházet zalistování firmy na burze Nasdaq (pokud se chce vyhnout IPO), udělala Coinbase i sympatické gesto vůči neznámému zakladateli Bitcoinu, kterého známe jen pod pojmem Satoshi Nakamoto.

Coinbase totiž zaslala kopie tohoto podání právnímu týmu a také samotnému Satoshimu Nakamoto. Zatímco v případě ostatních adresátů uvedla jejich adresy a telefonní čísla, v případě Nakamoto doplnila jen jeho známou bitcoinovou adresu: „1A1zP1eP5QGefi2DMPTfTL5SLmv7DivfNa.“

O Nakamoto se mnoho neví. Po tom, co v roce 2008 napsal Bitcoin whitepaper byl na sociálních síti aktivní jen do 13. prosince 2010. Od onoho momentu již za sebou nezanechal žádnou digitální stopu a dodnes nikdo netuší, kdo to byl. Ať už šlo o jednoho génia, nebo organizovanou skupinu. Komunita se víceméně shoduje, že nejlepší bude, když se to ani nikdy nedozvíme. Vůči samotnému Nakamoto a i vůči Bitcoinu, jehož cena by se mohla teoreticky otřást (kdyby Nakamoto začal hýbat s BTC, které jsou stále spojeny s jeho adresami, odhaduje se, že má přes milion BTC).

Coinbase mimochodem vznikla zhruba rok a půl od momentu, kdy se Satoshi „vypařil“ – dne 20. června 2021.

Výsledky hospodaření a držené kryptoměny

V rámci podání musela společnost Coinbase oficiálně oznámit výsledky svého hospodaření. Vyplývá z něj, že v roce 2020 dosáhla zisku 322 milionů dolarů (v roce 2019 měla ztrátu 30 milionů). Kromě toho vlastní 230 milionů dolarů v BTC a 53 milionů dolarů v ETH. 48,9 milionů dolarů má v stablecoinu USDC, což je stablecoin, který sama provozuje, a 34 milionů USD v jiných kryptoměnách.

Z tohoto pohledu je Coinbase pátou největší společností v USA podle hodnoty vlastněných kryptoměn. Bitcoin ve vyšší hodnotě má pod kontrolou pouze Microstrategy (4,6 miliardy USD), automobilka Tesla (2,6 miliardy USD) a investiční firma Galaxy Digital (765 milionů USD).

Těsně před Coinbase je podle této tabulky i Square, jehož hodnota držených BTC je přibližně 370 milionů dolarů. Coinbase však vlastní i jiné kryptoměny kromě Bitcoinu, čili z tohoto pohledu by byla před Square.

Kdo vlastní Coinbase?

Podle podání na SEC má nejvíce akcií v Coinbase, více než 5,5 milionu, investiční společnost Marc Andressen. Následuje její zakladatel Brian Armstrong s 2,7 miliony akcií.

Armstrongovi však příslušejí největší hlasovací práva s váhou 21,8%. Firma Andressen ovládá 14,2% hlasů a další spoluzakladatel firmy Fred Ehrsam 9%. Další investor Fred Wilson má 8,2% hlasů a 11-členná skupina vedoucích pracovníků a členů představenstva kontroluje 54% hlasů.

Rizikové faktory podle Coinbase?

Podání na SEC vyžadovalo i uvedení rizikových faktorů, které mohou být spojeny s investováním do akcií této firmy. Coinbase mezi ně zařadila:

  • Vysoká volatilita kryptoměn a bitcoinu a možnost příjezdu bearmarketu
  • Vliv třetích stran – například když měl technický problém platební systém FED (centrální banky USA) února 2021, některé služby Coinbase byly dočasně nedostupné
  • Možný pokles zájmu o Bitcoin a Ethereum, což jsou dvě nejdůležitější kryptoměny v portfoliu této směnárny
  • Regulace a negativní změny v regulačním prostředí
  • Možná negativní publicita v souvislosti s Bitcoinem ze strany médií
  • Satoshi Nakamoto ???

zdroje: decrypt.co, decrypt.co

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.