Connect with us

Ethereum

Coinbase oznámila, že podpoří staking Ethereum. Zřejmě nebude jediná

Zveřejněno

Ethereum 2.0 Coinbase
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Americká směnárna Coinbase potěšila mnoho fanoušků kryptoměny Ethereum (ETH) oznámením, že začne podporovat možnost stakingu ETH na Beacon Chaine nové generace Ethereum 2.0.

Kryptoměna Ethereum je v současnosti podobně jako Bitcoin „Proof of Work kryptoměna“, tedy ověřování jejích transakcí a zajišťování její bezpečnosti mají za úkol těžaři, kteří jsou za to odměňováni nově vytěženými ETH a také transakčními poplatky. Od 1. prosince po spuštění Beacon Chai se však spustí v rámci „fáze 0“ i její nová generace s názvem Ethereum 2.0 postavená na Proof of Stake konsensu, což znamená, že bude možné Ethery „stakovat“ a tedy je úročit. Při zvolení této možnosti však musíte své ethery uzamknout skrz depozitní smlouvu, což povede k tomu, že s nimi nebudete moci zacházet, dokud se nespustí pozdější fáze Ethereum 2.0 a to může trvat i roky. Zároveň byste museli disponovat až 32 ETH, což je hodnota, kterou si nemůže jen tak leckdo dovolit.

Alternativní možnosti stakingu ETH se daly očekávat a jako první je oznámila populární americká směnárna Coinbase. Ta na svém blogu informovala, že umožní staking ETH přímo skrz její platformu. Coinbase zároveň na rozdíl stakingu skrz depozitní smlouvu umožní obchodování mezi ETH a ETH2 (Ether na Ethereum 2.0 blockchainu), čímž zajistí likviditu.

Coinbase uvedla, že bližší detaily oznámí začátkem roku 2021. Funkce stakingu má být podporována v rámci oprávněných jurisdikcí, což znamená, že někteří zákazníci se k ní nemusí dostat, pokud to nepovolují příslušné orgány země respektive státu, ve kterém sídlí.

Dá se očekávat, že podobné možnosti brzy přinesou i jiné velké burzy, neboť poptávka po stakingu Ethereum bez nutnosti disponovat 32 ETH a uzamknout je skrz depozitní smlouvu bude určitě velký. My však chceme upozornit, že stakingem ethery skrz centralizované platformy svěřujete své kryptoměny do rukou třetích stran a tudíž nemáte nad nimi absolutní kontrolu.

zdroj: blog.coinbase.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.