Connect with us

Kryptoměny

CoinMarketCap bude mít problém, aby zůstal neutrální, tvrdí zakladatel CoinGecko

Zveřejněno

CoinMarketCap
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Nedávno jsme vás informovali, že burza Binance je blízko k získání vlastnického podílu v největším webu s cenami a profily kryptoměn CoinMarketCap. Tato akvizice se nakonec i udála. Binance to vyšlo na slušných 400 milionů dolarů, což se řadí mezi největší akvizice v historii kryptosektoru.

Šéf Binance Changpeng Zhao zvolil při oznámení tohoto nákupu diplomatickou strategii a vyjádřil se ve smyslu, že tato akvizice pomůže k tomu, aby se stal CoinMarketCap ještě silnějším a transparentnější.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Pochopitelně ne úplně všichni jsou z tohoto obchodu nadšení. Že nejnavštěvovanější burza s kryptoměnami na světě vlastní nejnavštěvovanější web o kryptoměnách (mimochodem s více než dvojnásobkem návštěvnosti Binance), spíše nahrává tomu, že může být méně transparentní a ne naopak.

Pochybnosti má i spoluzakladatel a generální ředitel portálu CoinGecko Bobby Ong, který se k tématu vyjádřil během rozhovoru pro My Two Gwei. ,,Po této akvizici si myslím, že bude pro CoinMarketCap velmi těžké zůstat neutrální a nezávislý, a proto jsme nyní my největším nezávislým agregátorem kryptoměnových údajů na trhu,“ upozornil.

CoinGecko používá jiné metody ověřování údajů než CoinMarketCap. Mají vést k tomu, že údaje o vykazovaném objemu burz jsou realističtější (různé studie naznačují, že objemy burz, které referují weby s cenami kryptoměn, jsou extrémně nafouknuté. Důvodem je to, že takto je reportují samotné burzy, přičemž stránky jak CoinMarketCap mají jen omezené možnosti jak tato čísla ověřit).

Pozitivněji to s akvizicí Binance vidí generální ředitel směnárny Changelly Eric Bendz, který konstatoval, že tento obchod přinese užitek oběma stranám a že načasování nemohlo být lepší. Pozitivně vnímá akvizici i Mike Alfred z Digital Assets Data, který konstatoval, že Binance patří mezi nejsilnější a nejzajímavější společnosti kryptosektoru a tak je dobře, že právě tato burza získala kontrolu nad silným CoinMarketCapem.

zdroj: cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.