Connect with us

Cardano

Cryptoslate: Tři faktory, které ovlivňují cenu Cardano

Zveřejněno

cardano
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

S odstupem pár týdnů se portál CryptoSlate opět věnoval tématu kryptoměny Cardano (ADA). Shrnul tři důvody, proč je cena ADA aktuálně tak nízko a také poukázal na faktory, které by mohly tento trend změnit.

Přestože Cardano (ADA) má mnoho fanoušků, je třeba upozornit, že oproti svým rekordním hodnotám klesla cena ADA až o 97%. To dozajista zklamalo mnoho investorů, kteří nakupovali Cardano ve fázi „FOMO“. Po vystřízlivění ze šílenství roku 2017 přichází na řadu střízlivé zhodnocení aktuální situace celého projektu.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

1. Nízké volume a nízká poptávka

Faktorem, který může negativně ovlivnit cenu ADA, jsou nízké objemy a nízká poptávka po jeho obchodování. Oproti Bitcoinu se Cardanu zatím nedaří prokázat nárůst v objemu obchodování na hlavních kryptoměnových burzách. Nízké objemy, nízká volatilita a rostoucí pokles obchodní činnosti ještě více odrazují tradery.

,,Toto (Cardano) je něco, čemu bych se vyhýbal při koupi. Před tím, než se propadla (ADA), vykazovala vysokou nečinnost z pohledu pohybu ceny za posledních 7 měsíců. Nevidím žádný důvod k investování nebo obchodování s tokeny, které mají cenovou akci nebo grafy, které vypadají takto,“ upozornil analytik známý pod přezdívkou The Crypto Cactus.

2. Dobrá technologie, aktivní komunita, málo komerčních projektů

Se spuštěním testnetu fáze Shelley se potvrdilo, že Cardano má silnou a aktivní komunitu uživatelů a vývojářů -potvrzují to i údaje z GitHubu. Již během testnetu dokázalo Cardano zajistit nakolik násobně více staking poolů než má EOS a Tron (ačkoli třeba přiznat, že princip jejich stakingu funguje odlišně).

Mínusem je však nedostatek komerčních projektů a aplikací, které využívají ADA tokeny. Toto by se mohlo změnit v době, kdy Cardano přejde na fázi Goguen a spustí možnost vytváření smart kontraktů. Dokončení fáze Goguen se očekává někdy v tomto roce. Podle Roadmapy již v první polovině, ačkoli spoléhat na roadmapu by zřejmě nebyl dobrý nápad.

Cardano tvrdí, že má lepší technologii než Ethereum a další přední sítě blockchainů, ale pokud jejich komerční projekty a decentralizované aplikace (Dapps) nedosáhnou požadované trakce, cena ADA se výrazněji nezmění. Právě to je úkolem Cardano Foundation, zajistit, aby stoupla adopce a popularita samotného projektu. Jednoduše „máknout“ na marketingu. Charles Hoskinson, který je hlavním představitelem celého projektu přiznal, že v minulém roce se nepodařilo v tomto směru dosáhnout dostatečného pokroku.

3 # Strmý nárůst v roce 2018, kde je suport a rezistence?

Posledním faktorem, který ovlivňuje cenu Cardano, které v lednu 2018 stálo až 1,25 USD a aktuálně je ve více než 97 procent v mínusu, je jeho samotná cena. Na grafu ADA podle tvrzení portálu CryptoSlate zatím není vidět jasnou technickou úroveň silného supportu a neexistují ani žádné jasné úrovně silné rezistence. Obchodování ADA proto může být poměrně riskantní.

zdroj: cryptoslate.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.