Connect with us

Bitcoin

Čtyři konkurenční výhody Bitcoinu oproti altcoinům v roce 2020

Zveřejněno

Bitcoin Hulk
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Bitcoin má vůči jiným kryptoměnám a také fiatovým měnám řadu výhod ve svých klíčových vlastnostech. Uvedl to během rozhovoru pro Euriasia Review akademik zabývající se kryptoměnami Konrad S. Graf.

Nedostatek

První výhodou Bitcoinu oproti jeho konkurenci je jeho nedostatek. ,,Největší konkurenční výhodou bitcoinu je jeho schopnost omezovat vydávání nových mincí a jeho spolehlivost v metodě kontroly výroby nových jednotek,“ uvedl. Graf tím poukázal na to, že Bitcoin nikdy nebude více než 21 milionů a že každý čtvrtý rok se snižuje jeho produkce o polovinu pomocí halvingu. Tato skutečnost je v protikladu s fiatovými měny, které podle potřeby emitují do trhu centrální banky, ale i vůči jiným konkurenčním kryptoměnám jako jsou například dvojka na trhu Ethereum a trojka XRP.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Apolitičnost

Druhým důvodem je apolitičnost Bitcoinu, který umožňuje transakce po světě od kohokoliv komukoliv, protože jde o finanční protokol odolný vůči „fiatové pasti“ a zásahům vlád. ,,(Bitcoin) se může stát nejen nepolitickou peněžení jednotkou, ale také přímým konkurentem systému SWIFT a jakýmkoli stávajícím nebo vznikajícím soupeřem,“ konstatoval. ,,Ve světě, ve kterém jsou politizovány konvenční systémy, má Bitcoin výhodu v tom, že je neutrální a že není řízen žádným z konkurenčních bloků, což znamená, že se ho mohou zúčastnit úplně všichni.“

„Technická zdatnost“

Třetím důvodem je jeho „technická zdatnost“ v podobě neustále rostoucího hashrate. Čím je hashrate vyšší, tím je i Bitcoin robustnější a bezpečnější. Konrad S. Graf poukázal na to, že zatímco Bitcoin již atakuje respektive překonává průměrnou hodnotu 100 kvintilion algoritmů HASHŮ za sekundu. ,,Bitcoin má 39-krát vyšší hashrate než jeho nejbližší konkurent,“ upozornil na jeho dominanci u kryptoměn, které se těží pomocí konceptu Proof-of-Work.

Nejde o entitu

Poslední výhodou Bitcoinu je skutečnost, že nejde o entitu. Na rozdíl od podnikových blockchainů, které mají několik slabých míst, na které se mohou političtí aktéři zaměřit, pokud by je chtěli ovlivňovat, Bitcoin je absolutně decentralizovaný. Tato jeho výhoda oproti konkurenci byla zjevná na příkladu z roku 2019, kdy se Facebook rozhodl, že představí projekt své kryptoměně Libra. Prakticky okamžitě začal mít problémy, protože zákonodárci přesně věděli, kdo za tímto projektem stojí a na koho třeba zatlačit. V případě Bitcoinu je to nemožné. ,,Neexistuje žádný generální ředitel, který by byl předvolán do Washingtonu k výslechu,“ upozornil Graf připomínajíc „grilování“ šéfa Facebooku Marka Zuckerberga v americkém kongresu v souvislosti s librou.

zdroj: cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.