Connect with us

Bitcoin

Dalio varuje USA před vyšším daněmi. Co by to znamenalo pro Bitcoin?

Zveřejněno

Ray Dalio Bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Zakladatel a spolupředseda největšího hedgeového fondu na světě Bridgewater Associates respektovaný investor Ray Dalio ve svém nejnovějším článku, který publikoval na LinkedIn, varoval Američany, aby se připravili na možnost výrazného zvýšení daňového zatížení.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Dalio v článku konstatoval, že Ameriku mohou čekat šokující změny týkající se daní. S nástupem pandemie koronaviru se totiž dluhopisy z jeho pohledu staly pro zachování bohatství téměř zbytečnými.

,,Ekonomika investování do dluhopisů (a většiny finančních aktiv) se stala hloupou. Místo toho, abyste za to dosali ještě méně, než je výška inflace, proč si raději nekoupit věci, kterým se daří lépe než inflaci?“ napsal řečnický.

Tato skutečnost může podle Dalia vést až k tomu, že se americká vláda rozhodne značnou část svých dluhů řešit zvýšením daní, což by mohlo mít prý horší dopad na lidi, než si mnozí uvědomují. Takovou možnost označil ve svém negativním scénáři za „nové paradigma“.

,,Pokud se budeme inspirovat historií, tvůrci politiky, kterým chybí peníze, zvýší daně a nebudou se jim přitom líbit přesuny kapitálu z dluhových aktiv do jiných aktiv, které drží hodnotu, takže mohou velmi snadno udělit zákazy pohybu kapitálu do jiných aktiv (jako jsou například zlato a Bitcoin),“ naznačil možný špatný scénář pro Bitcoin či zlato a doplnil: ,,Tyto daňové změny mohou být šokující, jak se očekávalo.“

Spojené státy se podle něj postupně stávají nehostinnými pro kapitalismus. Dalio proto ve svém článku adresovaném americkým investorům doporučil, aby si vystavěli kvalitně diverzifikované portfolio nedluhových a hlavně nedolarových aktiv.

,,Věřím, že aktiva v rozvinutých zemích s rozvinutými rezervními měnami budou mít slabší výsledky než výkonnost na trzích v rozvojových zemích v Asii (včetně Číny),“ konstatoval a doplnil, že držení čínských dluhopisů ze strany mezinárodních investorů je stále populárnější.

Na slova Dalia reagoval Michael Saylor, šéf firmy Microstrategy, která drží již více než 90 000 BTC. ,,Souhlasím s Daliem, že dluhopisy již nefungují jako pokladní aktiva. Nicméně se vší úctou, zřejmým řešením je Bitcoin a je mnohem praktičtějším než „diverzifikované portfolio nedluhových a nedolarových aktiv na asijských rozvíjejících se trzích.“

zdroje: finance.yahoo.com, cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.