Connect with us

Kryptoměny

DeFi hacky v plné parádě – bilance ukradených kryptoměn v roce 2022 roste na rekordní čísla!

Zveřejněno

ethereum
Zdroj: pixabay.com

Začal jen pátý měsíc letošního roku, ale svět decentralizovaného financování (DeFi) má za sebou už několik opravdu velkých hackerských útoků. Podle informací analytické platformy CertiK byly ke 2. květnu ukradené z DeFi protokolů kryptoměny již v hodnotě více než 1,6 miliardy dolarů.

Podle analýzy blockchainové bezpečnostní firmy CertiK byl nejhorším měsícem letošního roku zatím březen, ve kterém utrpěly DeFi protokoly pro hackerské útoky ztrátu až v částce 719,2 milionů dolarů, což je o 200 milionů dolarů více, než bylo ukradeno z DeFi za celý rok 2020.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Březnové číslo do značné míry ovlivnil úspěšný útok na Ronin Bridge spojovaný s play-to-earn blockchainovou hrou Axie Infinity. Ten samotný měl totiž na svědomí exploit kryptomen v hodnotě 600 milionů dolarů – Coindesk dokonce tento hack označil za největší v dosavadní historii decentralizovaného financování. Firma Sky Mavis mezitím ve spolupráci s Binance zajistila 150 milionů dolarů na částečnou kompenzaci okradených uživatelů s tím, že zbývající částku plánuje dorovnat během dvou let sama z vlastních zdrojů, pokud se mezitím nepodaří ukradené kryptoměny vrátit.

https://www.kryptonovinky.sk/ukradli-kryptomeny-v-hodnote-625-milionů-dolarů-cílem-bol-blockchain-za-hrou-axie-infinity/

Duben byl v případě DeFi hacků stejně rušný – CertiK eviduje až 31 velkých incidentů. Ten největší je spojen s Beanstalk Farms, kde hacker pomocí nalezení bezpečnostní chyby a rychlé DeFi půjčky zpronevěřil 182 milionů dolarů.

Dalších 80 milionů dolarů se ztratilo na protokolu Fei a 10 milionů dolarů u Saddle Finance. Oba protokoly následně skrze Twitter vyzvali útočníky, aby tyto prostředky vrátili s tím, že jim slíbili štědrou „bounty odměnu” za nalezení bezpečnostní díry.

Snaha „podplatit“ hackery je v DeFi sektoru poměrně běžná – hackerům totiž nabízí příležitost jakési legalizace jimi nabytých kryptoměn. Ty, které ukradnou, se totiž dají sledovat a pro hackery je velmi náročné „přeprat“ je přes burzy tak, aby za sebou nenechali žádnou onchain stopu a tedy dokázali tyto peníze opravdu použít.

Příkladem je rozhodnutí hackera Poly Network z roku 2021, který vrátil téměř všech 610 milionů dolarů – tento hacker dokonce odmítl i odměnu 500 000 dolarů, která mu byla nabídnuta. Je možné, že se tak rozhodl z důvodu obav z obvinění a následné vazby.

Analýza útoků na DeFi přichází v době, kdy celková hodnota uzamčených mincí v DeFi protokolech poprvé od 16. března 2022 klesla pod 200 miliard dolarů. Hlavním důvodem tohoto poklesu je celkový pokles cen kryptoměn – zejména altcoinů.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.